Įgijusiems išsilavinimą užsienio institucijose

Asmenys, įgiję išsilavinimą užsienio šalių institucijose, teisės aktų nustatyta tvarka gali būti priimami konkurso būdu į valstybės finansuojamas studijų vietas Lietuvos aukštosiose mokyklose, jeigu jie yra:

  • Lietuvos Respublikos, kitų Europos Sąjungos valstybių narių ar Europos Ekonominės Erdvės valstybių piliečiai ir jų šeimos nariai;
  • turintys leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje užsienio valstybių, nesančių Europos Sąjungos ir kitų Europos Ekonominės Erdvės narėmis, piliečiai ir asmenys be pilietybės;
  • užsienio lietuviai.

Užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, neatitinkantys nurodytų kriterijų, priimami į aukštąsias mokyklas konkurso būdu studijuoti savo lėšomis.

Išsilavinimą įgijusieji užsienio institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas priimami į valstybės finansuojamas vietas pagal Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2017 m. sausio 4 d. įsakymu Nr. V-9 patvirtintą Užsienio šalių institucijose ar pagal tarptautinių organizacijų švietimo programas išsilavinimą įgijusių asmenų konkuravimo dėl priėmimo į valstybės finansuojamas studijų vietas tvarkos aprašą.

Asmenims, išsilavinimą įgijusiems užsienio institucijose ir norintiems stoti į Lietuvos sporto universitetą, reikia:

  1. kreiptis į LSU Studijų departamento Akademinį pripažinimą atliekantį specialistą dėl užsienio institucijose įgyto išsilavinimo akademinio vertinimo ir pripažinimo (kontaktai: tel. +370 690 09877, el. p. recognition@lsu.lt);
  2. išlaikyti lietuvių kalbos įskaitą (jei pasirinktos studijos vyks lietuvių kalba ir jei stojantysis jos mokėjimo negali įrodyti dokumentais, išduotais kompetetingos institucijos);
  3. pateikti stojimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas prašymą internetu lamabpo.lt;
  4. išlaikyti stojamuosius egzaminus (jei jie yra numatyti, stojant į pasirinktas studijų programas);
  5. turėti Studijų kokybės vertinimo centro (toliau – SKVC) parengtą pažymą apie vidurinio išsilavinimo mokomųjų dalykų ir pažymių atitikmenis, jei asmuo pretenduoja į pirmosios pakopos studijas.

Dokumentai, reikalingi užsienyje įgyto išsilavinimo akademiniam vertinimui ir pripažinimui:

  1. Prašymas LSU atlikti kandidato išsilavinimo akademinį vertinimą ir pripažinimą.
  2. Asmens dokumento kopija.
  3. Leidimas nuolat gyventi Lietuvoje, jei kandidatai nėra ES ir kitų Europos Ekonominės Erdvės šalių nariai, piliečiai ir asmenys be pilietybės.
  4. Išsilavinimo dokumentas (vidurinio išsilavinimo atestatas/sertifikatas, bakalauro/magistro diplomas).
  5. Išsilavinimo dokumento priedas (pažymių išrašas/diplomo priedėlis).
  6. LSU pasilieka teisę prašyti papildomų dokumentų akademinio vertinimo ir pripažinimo tikslu.

Visi prašomi dokumentai turi būti pateikti PDF formatu, dokumentų pavadinimai – aiškūs ir konkretūs (pvz., Pavardenis, bakalauro diplomas), dokumentų skanuotės – geros kokybės (ne fotografuotos), dydis – atitinkantis dokumento formatą, tekstas aiškiai matomas ir įskaitomas, originalo ir vertimo į lietuvių/anglų kalbomis.

Išsilavinimo dokumentai ir priedai turi būti legalizuoti savo šalies Užsienio reikalų arba Švietimo ministerijoje, arba turėti Apostilę.

Pateikdamas dokumentus asmuo sutinka, kad siekiant akademiškai įvertinti ir pripažinti jo išsilavinimą, LSU gali kreiptis į kitas institucijas su tikslu gauti papildomos informacijos apie kandidato išsilavinimą.

Dokumentai siunčiami el. paštu: recognition@lsu.lt

Akademinio vertinimo ir pripažinimo procedūros trukmė

Užsienio kvalifikacijos akademinis vertinimas ir pripažinimas LSU atliekamas per 1 mėnesį. Šis terminas pradedamas skaičiuoti nuo visų akademiniam pripažinimui reikalingų dokumentų, įskaitant ir papildomus dokumentus, pateikimo dienos. Įprastai vertinimas trunka apie keletą savaičių, išskyrus atvejus, kai renkama papildoma informacija apie užsienyje įgytą išsilavinimą ir laukiama kompetentingų institucijų atsakymo. Pareiga pateikti visus  akademiniam pripažinimui reikalingus dokumentus tenka pareiškėjui. Trūkstant informacijos apie užsienio kvalifikaciją, terminas gali būti pratęsiamas dar 3 mėnesiams.

Dokumentai, reikalingi studijų dalykų atitikmenų nustatymui ir pažymių pervedimui:

Vidurinio išsilavinimo dalykų atitikmenų nustatymo ir pažymių pervedimo informacija pateikta SKVC tinklalapyje.