Nordplus programa

Bendroji Nordplus programa (Nordplus Framework Programme) (2008–2011) remia mainus, projektus ir tinklus ir skirta švietimo įstaigoms ir organizacijoms. Nordplus programoje gali dalyvauti penkios Šiaurės šalys (Danija, Islandija, Norvegija, Švedija, Suomija), trys autonominės Šiaurės šalių sritys (Grenlandija, Farerų salos, Alando sala) ir trys Baltijos šalys (Lietuva, Latvija, Estija).
Pagrindinis programos tikslas – gerinti švietimo ir mokslo kokybę bei remti inovacijų diegimą. Programa taip pat siekia skatinti ilgalaikį švietimo institucijų bendradarbiavimą, akcentuojant pasikeitimą patirtimi, gerąja praktika ir pasiektais rezultatais. Pagrindinės veiklos siejamos su mobilumo, projektine ir tinklų veiklomis.

Nordplus programą sudaro penkios paprogramės:

Nordplus Junior programa skirta Šiaurės ir Baltijos šalių bendrojo ugdymo mokyklų bendradarbiavimui ir mobilumui remti.
Nordplus Higher Education programa remia aukštojo mokslo institucijų Šiaurės ir Baltijos šalyse bendradarbiavimą ir mobilumą. Ja siekiama stiprinti glaudesnius regiono aukštųjų mokyklų ryšius, kurių pagalba studentai ir dėstytojai galėtų pasinaudoti vieni kitų žiniomis ir gerąja patirtimi.
Nordplus Adult Learning programa, skirta Šiaurės ir Baltijos šalių suaugusiųjų mokymo institucijų bendradarbiavimui bei mobilumui remti.
Nordplus Nordic Languages programa remia veiklas, susijusias su šiaurės kalbų, kultūros ir gyvenimo būdo populiarinimu.
Nordplus Horizontal programa remia tarpsektorinių tinklų ir projektų veiklą: darbo grupes, patirties mainų seminarus, konferencijas, tyrimus, statistikos projektus, mokslinių projektų valorizaciją, inovacinius kursų ir modelių kūrimą, inovatyvių kalbų mokymo ir mokymosi priemonių kūrimą, geros praktikos sklaidą ir kt.
Daugiau informacijos apie Nordplus programą: www.nordplusonline.org