Paskaitos moksleiviams

Atėjus žiemai gatvės greitai pasidengia ledu, o drėgnas asfaltas tampa čiuožykla. Šaltuoju metų laiku kiekviename žingsnyje gali tykoti traumos, paslydimai gali įtakoti raumenų sumušimus, krisdami ant žemės galime patirti kaulų lūžius. Ką turėtume daryti, kad to išvengtume?

Kaip pasirengti karštymečiui?
LSU sporto mokslininkas Marius Brazaitis

Ar galime iš anksto pasirengti ekstremaliems temperatūros pokyčiams? Kaip pratinti organizmą prie karščio ir kaip atpažinti, ar jau prisitaikėme?

Fiziniai pratimai – geriausias antidepresantas
LSU profesorius Albertas Skurvydas

Fiziniai pratimai yra vieni geriausių antidepresantų, jei sportuosime 150-300 minučių per savaitę, apie 40 procentų sumažinsime galimybę susirgti depresija.

Kas padeda stiprinti imunitetą?
LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkas dr. Petras Minderis

Mums reikia savo imunitetu rūpintis nuolat, kad organizmas būtų pasirengęs atremti įvairius virusus arba lengviau su jais kovotų.

Kam sportui reikalingos molekulės ir genai?
LSU profesorius dr. Aivaras Ratkevičius

Kokie genai turi įtakos sportininkų ištvermei, protiniam darbingumui ir kitoms savybėms? Ar fiziniai pratimai gali užkardyti lėtines neinfekcines ligas?

Keturios fizinio aktyvumo formos – keturioms amžiaus grupėms
LSU profesorius Albertas Skurvydas

LSU profesorius dalijasi įžvalgomis, kiek ir kaip turėtų sportuoti keturios amžiaus grupių žmonės nuo vaikų iki senjorų. 5 minutės, kurios įkvėps keisti gyvenimo būdą.

LSU tinklinio dėstytojas  Aurelijus Kazys Zuoza
Susipažinsite su tinklinio technikos veiksmais – padavimais, perdavimu iš viršaus ir perdavimu iš apačios.