LSU studentė Mantė Jasilionytė: noriu pagelbėti neįgaliems vaikams

„Nuo šešerių sukausi sportinės gimnastikos pasaulyje ir visiems tvirtinau, kad tikrai būsiu trenere. Tik man bebaigiant mokyklą mama lyg tarp kitko priminė, jog puikiai sutariu su neįgaliais bendraamžiais, ir pasiūlė pasidomėti apie taikomosios fizinės veiklos studijas. Apsisprendžiau ilgai nesvarstydama“, – sako Lietuvos sporto universiteto ketvirtakursė Mantė Jasilionytė.

Mokslai ir mėgstama veikla tikrai suderinami

Studijuodama LSU Mantė gimnastikos nepamiršo, tik pati intensyviai nesportavo. „Jau nuo pirmųjų studijų metų jaučiau, kad esu savo rogėse. Labiausiai mane traukė specialybės dalykai ir praktinė veikla, kurioje galėjau panaudoti tai, ką išmanau geriausiai, – gimnastikos elementus įvairią negalią turintiems žmonėms“, – sako M. Jasilionytė.

Veikli studentė, nuo mažens įpratusi prie sportinės disciplinos, suspėjo derinti taikomosios fizinės veiklos studijas LSU ir gimnastikos trenerės darbą cirke. Kelerius metus Šakiuose treniravau gimnastus, kartu dalyvavom įvairiuose festivaliuose. Čia su cirko žmonėmis dalydamasi gimnastikos subtilybėmis ir pati patyriau nepaprastą mokymo malonumą“, – džiaugiasi trenerės patirties įgijusi Mantė.

Pagal studentų mainų programą  studijos Vingeite

Pernai sulaukusi netikėto dėstytojų siūlymo pagal Erasmus studentų mainų programą semestrą pastudijuoti Izraelyje, Vingeito akademijoje, Mantė apsisprendė per kelias dienas. „Iš pradžių nerimavau, ar įveiksiu kalbos barjerą, ar priprasiu kitoje kultūrinėje aplinkoje, bet visas baimes išvaikė noras išbandyti save, – juokiasi M. Jasilionytė. – Per pirmąsias savaites nebuvo itin lengva. Džiaugiuosi, kad kolegiškais patarimais labai pagelbėjo gretimame kambaryje gyvenęs irgi LSU studentas, kineziterapijos magistrantas“.

Prabėgus penkiems studijų Vingeito akademijoje mėnesiams Mantė mokslus pratęsė dar dviem. Pasak LSU studentės, ji norėtų paneigti mitą, kad Erasmus studijos svetur – tai tik kelionės ir vakarėliai. „Mano taikomosios fizinės veiklos studijos Vingeite buvo labai intensyvios. Be paskaitų, kone kiekvieną dieną reikėjo ne skaityti, o išklausyti mokslinius straipsnius ir parašyti jų santrauką arba juose pateiktą metodą pavaizduoti praktiškai“, – pasakoja M. Jasilionytė.

Energijos nestokojanti LSU studentė Vingeito akademijoje ne tik studijavo, bet ir grįžo prie širdžiai mielo sporto – gimnastikos. Užsukusi į gimnastikos salę pasisiūlė savanoriauti, padėti trenerei vesti vaikams pratybas. O besavanoriaudama Mantė ir pati ėmė sportuoti, kartu su gimnastų grupe parengė programą. „Mūsų šou per Vingeito atletų šventę filmavo televizija, tad netikėtai sužibėjau ir Izraelio eteryje“, – juokiasi LSU studentė.

Be gimnastikos, Mantė surado laiko ir savanorystei neįgaliųjų centre Tel Avive – padėjo cerebriniu paralyžiumi sergantiems vaikams.

Norėtų pagelbėti intelekto sutrikimų turintiems žmonėms

Artimiausi Mantės planai – sėkmingai apginti bakalauro darbą, kuriame analizavo Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Izraelio aukštųjų mokyklų prieinamumą specialiųjų poreikių turintiems studentams. Veikli studentė pagalvoja ir apie būsimą karjerą. „Per studijų metus iš tikrai labai gerų specialybės dėstytojų stengiausi sukaupti kuo daugiau profesinių žinių ir įgūdžių, tad tikiu ir jaučiu, kad jau galėčiau dirbti taikomosios fizinės veiklos specialiste. Dabar didžiausia mano svajonė – studijuoti vaiko raidos magistrantūroje Haifoje, Izraelyje, o po studijų norėčiau dirbti Lietuvoje, padėti intelekto sutrikimų turintiems vaikams“, – atvirauja LSU ketvirtakursė M. Jasilionytė.

Plačiau apie Taikomosios fizinės veiklos programą