Būsimieji vadybininkai ir laisvalaikio organizatoriai viešėjo Užventyje

  „Džiaugiamės puikia proga pabendrauti, padiskutuoti su dėstytojais ne Universitete, o smagioje kelionėje“, – sakė LSU Sporto industrijų studijų programos ketvirtakursė Karolina Grigaliauskaitė, kartu su grupele geriausiai besimokančių Turizmo ir sporto vadybos bei Sportinės rekreacijos ir turizmo studijų programų magistrantų, priėmusi Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros (SVESK) kvietimą aplankyti Užvenčio kraštą.

  Idėja surengti šią išvyką kilo SVESK dėstytojai D. Rinkevičienei, suradusiai ir kelionės rėmėją firmą „Nofus“.

  Su studentais keliavo ir LSU kancleris Mindaugas Balčiūnas, katedros vedėja doc. dr. Biruta Švagždienė, dėstytojos Danutė Rinkevičienė ir dr. Laima Ufartienė, studijų programų direktoriai doc. dr. Irena Valantinė, dr. Vilija Fominienė, dr. Artūras Simanavičius, bibliotekos ir Ryšių su visuomene skyriaus atstovės.

  Pakeliui į Užventį katedros vedėja B. Švagždienė apžvelgė Kauno istoriją, surengė mini viktoriną studentams.

  Užventyje LSU atstovus pasitiko dabartiniai dvaro malūno savininkai Milda ir Alvydas Knyzeliai. Ponia Milda papasakojo apie Užvenčio dvarą, garsius jo šeimininkus Pečkauskus ir jų dukrą rašytoją Mariją Pečkauskaitę-Šatrijos Raganą, 1918 m. Nepriklausomybės akto signatarą Joną Smilgevičių. Užvenčio kraštotyros muziejuje, įkurtame buvusiame dvaro svirne, susipažinome su ekspozicija, nusikalėme pirmąjį litą, žiūrėjome moksleivių sukurtą dokumentinį filmą apie Užventį, kuriame ligi šiol juntama senojo dvaro dvasia. Deja, kol kas šis prieš keturis šimtus metų statytas medinis dvaras nuo sovietmečio paverstas gyvenamaisiais butais…

  Garsiąja dvaro liepų alėja M. ir A. Knyzeliai palydėjo iki restauruoto Užvenčio malūno, kuriame lankytojų patogumui – konferencijų ir pokylių salės, jaukūs miegamieji, sporto salė ir baseinas. Rūpestingai prižiūrima aplinka kasmet pagražinama įvairių plenerų dalyvių darbais.

  Šiame malūne LSU atstovai ketino surengti konferenciją apie verslo ir mokslo bendradarbiavimą, bet dėl techninių nesklandumų vietoj jos vyko kolegiška Užvenčio malūno savininkų ir dėstytojų bei studentų diskusija. Studentai domėjosi, kaip kilo mintis atgaivinti senąjį malūną, kiek tai kainavo, su kokiais sunkumais susidūrė naujieji šeimininkai. „Kai įsigijome šį malūną, keletą dešimtmečių paverstą mechaninėmis dirbtuvėmis, tai buvo bene baisiausia, labai apleista Užvenčio vieta. Jai sutvarkyti ir prikelti naujam gyvenimui skyrėme asmenines lėšas, ėmėme banko paskolą ir įdėjome labai daug fizinio darbo. Dabar džiaugiamės tuo, ką turim“, – apie savo verslą pasakojo užventiškis A. Knyzelis.

  Kita kelionės stotelė – Kelmės r., Palendriuose, veikiantis Šv. Benedikto vienuolynas. Tėvas Žėraras papasakojo apie šio vienuolyno įkūrimą, statybą, vienuolių benediktinų gyvenimą, pašvęstą maldai ir darbui.

  Po turiningos išvykos studentai dalijosi įspūdžiais ir pageidavo, kad tokios dėstytojų bei studentų kelionės taptų gražia tradicija.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija