Universitete vyko šokėjų ir choreografų mokymai

  Birželio mėnesį Lietuvos sporto universitete vyko mokymai šokėjams ir choreografams, kurie norėtų įgyti žinių bei įgūdžių rengti šokio veiklą įvairias negalias turintiems ir senyvo amžiaus asmenims. Paskaitų-pratybų programa supažindino su visų negalių ir senolių sveikatos ypatumais (psichosocialiniais ir fiziologiniais), mokymai taip pat apėmė specialiosios pedagogikos paskaitas ir praktines dirbtuves, skirtas pristatyti šokio mokymo principus.

 30 valandų trukmės mokymus vedė Lietuvos sporto universiteto lektorės – doc. dr. Vida Ostasevičienė, doc. dr. Diana Rėklaitienė, doc. dr. Jūratė Požėrienė. Mokymuose dalyvavusiems šokėjams-choreografams iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Telšių buvo suteikti kvalifikacijos kėlimo pažymėjimai.

  Mokymų temos:

–          Žmonių, turinčių sensorinių negalių, psichologiniai ir bendravimo ypatumai.

–          Žmonių, turinčių intelekto sutrikimų, emocijų ir elgesio ypatumai.

–          Žmonių, turinčių judesio ir padėties sutrikimų, emocijų ir elgesio ypatumai.

–          Taikomosios fizinės veiklos koncepcija.

–          Biopsichosocialinis senėjimas ir jo pasekmės.  Organizmo pokyčiai senstant, lėtinės ligos, gyvenimo kokybė, adaptaciniai procesai, jų valdymas.

–          Taikomasis šokis neįgaliesiems,  jo kryptys.

–          Muzika ir šokis, erdvė ir kūno padėties suvokimas ir panaudojimas. 

–          Priemonių panaudojimo įvairovė šokyje, šokio užsiėmimų, pasirodymų  ir renginių organizavimo formos.

–          Pagrindiniai šokio organizavimo principai žmonėms, turintiems skirtingų negalių ir specialiųjų poreikių.

 

  Mokymai yra projekto „Šokio laboratorija“ dalis. Projekte jaunieji Lietuvos šokėjai ir choreografai rengia šokio dirbtuves senjorams bei asmenims su intelekto negalia. Dirbtuvių metu sukurtos šokio miniatiūros yra pristatomos plačiajai visuomenei. Projektu „Šokio laboratorija“ siekiama skatinti diskusiją visuomenėje meno prieinamumo socialinės atskirties grupėms tema.

  Projektą „Šokio laboratorija“ įgyvendina – VšĮ „Socialiniai meno“ projektai. Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneriai: Lietuvos sporto universitetas, Britų Taryba, Kauno Kartų namai, Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centras, Lietuvos šokio informacijos centras.

 

  Daugiau informacijos apie projektą „Šokio laboratorija“ – www.menasgerovei.lt.

 

Renginio organizatorių informacija

Jolitos Kimsaitės fotografija