Antrosios teatralų judesio pratybos įvyko… ant tatamio (tradicinio japoniško kilimėlio). Pažintį su gilias tradicijas turinčia dziudo sporto šaka vedė Lietuvos sporto universiteto docentė ir dziudo trenerė dr. Lolita Dudėnienė, Lietuvos sporto universiteto dėstytoja ir dziudo trenerė Miglė Julija Dudėnaitė bei Lietuvos sporto universiteto dziudo trenerė Sandra Žievytė.
Visiems teatralams dziudo buvo naujas išbandymas, tad trenerei Lolitai Dudėnienė supažindino dalyvius su šios sporto šakos filosofija tikslais varžybose ir populiarumu pasaulyje. Jaunosios trenerės prisijungė rodydamos varžybų metų atliekamas technikas bei dalinosi praktiniais patarimais.
Didelę sportinę ir dėstymo patirtį sukaupusi L. Dudėnienė pasakojo, kad dziudo treniruotėse išmokstama technikos, kaip teisingai nugriūti ir koordinuoti kūną. Šie gebėjimai padeda slidžioje gatvėje, taip pat gali būti sėkmingai pritaikomi scenoje ar kino aikštelėje. Pratybų dalyviai atliko metimą per petį (Ippon Seoi Nage) ir technikos veiksmą, kai priešininkas krenta atgal (O Soto Gari).
Dziudo sporto šaka susižavėti itin lengva, nes ji nepaiso amžiaus ir svorio kategorijų. Teatralų nuostabai, dziudo galima užsiimti ir vėlesniame amžiuje – yra ne tik vaikų, jaunimo, bet ir suaugusiųjų–pradedančiųjų grupės, o kai kurios technikos netgi primena šokio judesius. Trenerės patikino, kad prireikus pagalbos kuriant specifinių judesių reikalaujantį vaidmenį, jos yra pasiruošusios padėti.
Trenerė, docentė Lolita Dudėnienė teatralų treniruotę įvertino teigiamai: „Teatralai padirbėjo šauniai. Įrodė, kad yra pasiruošę ne tik saugiai kristi kritinių situacijų metu, bet netgi gali dalyvauti ir mėgėjų–meistrų varžybose. Lauksime sugrįžtant.“
Parengta pagal Nacionalinio Kauno dramos teatro informaciją