Tarptautiniame moksliniame simpoziume – apie senjorų fizinį aktyvumą, gyvenimo kokybę ir sveikatą

  Visuomenėje daugėjant vyresnio amžiaus žmonių, vis dažniau sporto, medicinos ir kitų sričių specialistai stengiasi pagelbėti senjorams kuo ilgiau išlikti sveikiems, stipriems ir savarankiškiems. Fizinio aktyvumo ir sveiko senėjimo tendencijas analizavo ir Lietuvos sporto universitete (LSU) vykusio tarptautinio mokslinio simpoziumo „Fizinio aktyvumo reikšmė fiziologiniams, pažintiniams ir emociniams procesams vyresniame amžiuje“ (The 3-Dimensional Effect of Physical Activity in Old Age – Physical, Mental & Emotional) dalyviai.

  „Fizinio aktyvumo nauda vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybei ir sveikatai – neabejotina. Tai patvirtina ir asmeninė senjorų patirtis, ir mokslininkų tyrimai. Tad šiame simpoziume subūrėme mokslininkus, tiriančius fizinio aktyvumo, senėjimo ir sveikatos aspektus. Džiaugiamės sulaukę kolegų iš Vokietijos, Portugalijos, Belgijos, Izraelio, D. Britanijos, Serbijos, Kroatijos, Slovakijos, Lenkijos ir Latvijos. Tikimės, kad vykusios diskusijos ir dalijimasis praktine patirtimi padės dar geriau spręsti svarbias šios srities problemas“, – teigė viena iš simpoziumo organizatorių doc. dr. Vida Česnaitienė.

  Simpoziume pranešimus skaitė žymūs mokslininkai, tiriantys vyresnio amžiaus žmonių fizinio aktyvumo ir fiziologinių, pažintinių bei emocinių procesų sąsajas: gerontologijos profesorė Yael Netz iš Vingeito instituto (Izraelis), dr. Oron Levin iš Leuveno katalikiškojo universiteto (Belgija) Judesių kontrolės ir neuroplastiškumo tyrimų centro, LSU rektorius prof. habil. dr. Albertas Skurvydas, dr. Michael Brach iš Miunsterio universiteto (Vokietija), Nišo universiteto (Serbija) tyrėjas Zoran Milanović, Kiolno universiteto (Vokietija) Judesių ir sporto gerontologijos instituto vadovas prof. dr. Wiebren Zijlstra.

  Per simpoziumą buvo pristatyti bei aptarti senjorų fizinio aktyvumo ir sveiko senėjimo projektai.

  Mokslininkai diskutavo apie galimybes kurti jungtinę Sporto gerontologijos magistrantūros studijų programą.

  Šiame tarptautiniame renginyje dalyvavo ir jaunieji užsienio šalių tyrėjai. Latvė K. Šneidere ir portugalė S.Carrapatoso buvo apdovanotos kaip geriausių pranešimų autorės.

  Simpoziumo metu vyko seminaras „Vyresnių žmonių fizinės ir psichinės sveikatos išsaugojimas taikant įvairų fizinį aktyvumą“, kuriame dalyvavo su senjorais dirbantys specialistai. Pranešimą apie neuroplastiškumą ir sveiką senėjimą skaitė LSU rektorius prof. habil. dr. A. Skurvydas. Seminaro dalyviai tobulino ir savo praktinius įgūdžius: pratybas, kaip ir kodėl reikia treniruoti griaučių raumenis vyresniame amžiuje, vedė dr. Veronika Tirpáková iš Slovėnijos medicinos universiteto, LSU lektorė dr. Kristina Zaičenkovienė pakvietė į pilateso senjorams mankštą, dr. Simona Pajaujienė supažindino, kokios gali būti pratybos taikant iPulsus sistemą, dr. Kristina Visagurskienė mokė pusiausvyros lavinimo pratimų senjorams.

  Renginį organizavo LSU, bendradarbiaudamas su Europos senėjimo ir fizinio aktyvumo tyrimų grupe (European Group for Research into Elderly and Physical Activity), iš dalies finansavo Lietuvos mokslų taryba.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija