Mokslinėje konferencijoje „Visų mokslų raktas yra klaustukas 2024“ – apie socialinius kūno kultūros ir sporto aspektus bei naujausias treniravimo technologijas

Lietuvos sporto universitete surengta tradicinė Studentų mokslinės draugijos (LSU SMD) mokslinė konferencija „Visų mokslų raktas yra klaustukas 2024“.

Jos metu buvo perskaityta 12 pranešimų. Konferencijos moderatorė dr. Rima Solianik pastebėjo, kad visame pasaulyje moterų mokslininkių yra tik apie 30 proc., o LSU SMD konferencijos sekcijoje „Fizinis aktyvumas ir sveikata, reabilitacija ir sporto fiziologija“ pranešimus skaitė net 88 proc. jaunųjų tyrėjų – moterų.

Taigi LSU studentės, dalyvaudamos šioje mokslinėje konferencijoje, paneigė pasaulinę statistiką. Ir dėl to pagyrimo nusipelno studentų mokslinių darbų vadovės prof. Vilma Dudonienė, doc.dr. Vilma Juodžbalienė, lektorė Anelė Katinė. Šių dėstytojų vadovaujami studentai savo pranešimuose nagrinėjo kineziterapijos poveikį kūdikių motorinei raidai, skirtingų kineziterapijos programų įtaką gimnastams, kvėpavimo technikų poveikį hipertenzijai, reabilitacijos rezultatus esant apatinės nugaros dalies skausmui, skirtingų kineziterapijos programų poveikį vaikų pusiausvyrai ir pėdų funkcijai.

Konferencijos pranešėjai gilinosi ir į socialinius kūno kultūros ir sporto aspektus bei naujausias treniravimo technologijas. Konferencijoje dalyvavo trys ERASMUS studijų studentės sesės dvynės Danica ir Milica Kašelovos iš Slovakijos bei ispanė Noa Gracia Montero. D. ir M. Kašelovos nagrinėjo Slovakijos ir Lietuvos plaukikų sprinterių 2024 m. pasiektus sportinius rezultatus nacionaliniuose čempionatuose. Ispanė Noa supažindino su Ispanijos plaukimo sporto istorija ir palygino su kai kuriais Lietuvos plaukimo istorijos aspektais.

Įdomiai savo pranešimą pristatė pirmo kurso studentas Arnas Ikamas (vadovas dr. A. Sniečkus). Maloniai nustebino jo sklandi mokslinė kalba, išsamūs atsakymai į pateiktus klausimus.

Nemažai klausimų sulaukė studentė Ernesta Klimavičiūtė, kuri nagrinėjo jėgos treniruočių poveikį vyresnio amžiaus žmonių gyvenimo kokybei ir pažintinėms funkcijoms.

Nemažai itin vertingų patarimų, kaip pagerinti pranešimus, studentams pateikė lektorė Kristina Mejerytė-Narkevičienė, dr. Antanas Ūsas.

Dėkoju studentų mokslinių darbų vadovams, konferencijos moderatoriams lektorei Anelei Katinei, dr. Rimai Solianik, dr. Antanui Ūsui, lektorei Kristinai Mejerytei-Narkevičienei, LSU mokslo prorektoriui prof. Edmundui Jasinskui už nuoširdžius linkėjimus konferencijos dalyviams.

Dr. Birutės Statkevičienės OLY, LSU SMD koordinatorės, informacija