Studentai susipažino su potencialiomis praktikos ir savanoriavimo organizacijomis laisvalaikio sektoriuje

Gegužės 14 d. LKKA aktų salėje vyko pažintinei studentų praktikai skirta diena, kurios metu buvo galima susipažinti su potencialiomis praktikos ir savanoriavimo organizacijomis laisvalaikio sektoriuje. Renginyje dalyvavo studentai, dėstytojai ir svarbūs svečiai iš įvairių organizacijų. Jie pasakojo apie organizacijas, kurioms atstovauja, dalijosi patirtimi, išsakė savo nuomonę vienu ar kitu klausimu. Visų šių žmonių dideli norai ir siekiai kurti kažką naujo Lietuvoje po truputį pildosi. Svečiai įrodė, kad didelis ryžtas, užsispyrimas ir pastangos – tai kelias į sėkmę, įgyvendinant savo tikslus.

Andrius Kašūra iš LKKA turistų klubo „Altus“ skatino studentus jungtis į šio klubo veiklą ir pasidalino savo patirtimi. Tai – turizmo organizacija, vienijanti jaunimą, besidomintį įvairiomis turizmo bei turizmo sporto veiklomis. Klubas organizuoja įvairius žygius,  turizmo stovyklas ir sąskrydžius, specialius mokymus bei seminarus, tarptautinius jaunimo mokymus, mainus.

Jaunimo verslumo centro projektas yra Nacionalinės plėtros instituto nuoseklaus trijų metų darbo skatinant jaunimo verslumą rezultatas. Pristatant Ignas Likša teigė, kad Jaunimo verslo biuras – tai jaunimui draugiška aplinka, kurios pagrindinė dalis – konsultantai – padės jaunam žmogui ugdyti verslumą, jo asmenines savybes, požiūrį ir gebėjimus. Jaunimo verslumo biuras skatina jaunus žmones susikurti tokią aplinką, kokią mato savo svajonėse, tam panaudojant vietinės bendruomenės suteikiamas galimybes.

Aurelija Ganusauskaitė, atstovaujanti VŠĮ „Kitas variantas“, teigė, kad savanoriauti jai – tikras malonumas, ir tai, ką kiti žmonės daro už pinigus, ji tiesiog daro iš geros valios. VŠĮ ,,Kitas variantas“ – tai nepriklausoma, savanorišku pagrindu veikianti organizacija, siekianti paskatinti ir padėti Lietuvos jaunimui išsikelti aiškius ir ilgalaikius gyvenimo tikslus, daug sparčiau ugdyti savo asmeninius gebėjimus, atrasti ir panaudoti visą savo potencialą.

Viešbučio „Apple economy“ ir UAB “Mūsų odisėja” kelionių organizatoriaus vadovė Regina Navickienė, kuri yra ir LKKA dėstytoja, pasidalino patarimais, kaip sukurti savo organizacijos pavadinimą, kad jis būtų ypač efektyvus.  Savo viešbučio „Apple Economy Hotel“ pavadinimą Regina Navickienė pasirinko neatsitiktinai – ji sakė, kad obuolys yra nebrangus, skanus, 365 dienas per metus valgomas ir Lietuvoje ir užsienyje augantis vaisius. Todėl nusprendė, kad šio vaisiaus pavadinimas puikiai tiks viešbučiui, kuris bus nebrangus, kokybiškas ir dirbantis visus metus.

 LKKA merginų krepšinio klubo „Aistės“ direktorius Petras Aleksonis pristatė šį klubą ir jo veiklą.  Tai tik merginų klubas, kuris sparčiai plečiasi ir pasiekia vis geresnių rezultatų. Paskutiniais – 2011 metais, LKKA "Aistes" ant 3 vietos laiptelio LMKL čempionate atvedė jaunas, sparčiai tobulėjantis treneris – Aurimas JasiulionisPaskutiniais – 2011 metais, LKKA "Aistes" ant 3 vietos laiptelio LMKL čempionate atvedė jaunas, sparčiai tobulėjantis treneris – Aurimas JasiulionisPaskutiniais – 2011 metais, LKKA "Aistes" ant 3 vietos laiptelio LMKL čempionate atvedė jaunas, sparčiai tobulėjantis treneris – Aurimas JasiulionisPetras Aleksonis kvietė visas merginas,  norinčias ir turinčias potencialo, įsijungti į kolektyvo veiklą.

Paulius Narkevičius pristatė žygių klubą „Beribiai“. Šis klubas savitas tuo, kad, kaip teigė jo atstovas, jame „nėra ribų“. Paulius Narkevičius minėjo, kad moterims žygiuose dalyvauti prireiktų nemažai ištvermės, nes dažniausiai tenka miegoti tiesiog prie laužo. Nuo pat pirmojo žygio, kuris vyko netoli Anykščių, „Beribiai“ tapo rimtais keliautojais – jiems vis negana kelionių, tad nuolat plečiasi aplankytų vietovių skaičius (ne tik Lietuvoje). Pranešėjas dalinosi savo patirtimi kaip steigti pomėgius atitinkančius klubus ir kaip jie gali pritraukti didelį būrį besidominčių įvairiomis veiklomis.

Saulius Kavaliauskas (vienas iš Sporto savanorių sąjungos įkūrėjų)  skatino studentus jungtis prie sporto savanorių veiklos, nes ji suteikia įdomios ir naudingos patirties. Sporto savanorių sąjungos tikslai – organizuoti sporto savanorių mokymus, dalyvauti kultūriniuose renginiuose, rengti kursus, seminarus, paskaitas, vakarus, susitikimus, koncertus, kino ir vaizdo filmų peržiūras, nuotraukų parodas savanoriškumo sporte tema, organizuoti agitacinius informacinius renginius, propaguoti savanoriškumo sporte formas per žiniasklaidos ir kitas visuomenines informavimo priemones, ieškoti rėmėjų bei paramos tikslu plėsti savanoriškumą sporte visuomenėje bei suteikti galimybę fiziniams ir juridiniams asmenims užsiimti savanoriškumo sporte veikla, teikti įvairią pagalbą, paramą sporto veteranams, neįgaliesiems.

Aistė Genienė pristatė Lietuvos kaimo turizmo sodybų asociaciją, be to, maloniai papasakojo apie savo sodybą  „Klumpės malūnas“.  Lietuvos kaimo turizmo asociacija veiklą pradėjo 1997 m., kuomet mūsų šalyje buvo tik 17 sodybų. Iki šių metų jų skaičius išaugo 23 kartus. Šiuo metu asociacija vienija beveik 400 narių. Tai ne tik kaimo gyventojai, teikiantys kaimo turizmo paslaugas, bet ir žmonės, dar tik planuojantys kurti šį verslą, taip pat regioninių turizmo centrų darbuotojai.

Egidijus Jablauskas papasakojo apie jo vadovaujamą socialinio turizmo organizaciją „Kolibri“. Socialinio turizmo organizacija „Kolibri“ – ne pelno siekianti, nevyriausybinė, visuomeniniais pagrindais veikianti organizacija,  organizacijos nariai dirba savanoriškai, pagrindinė organizacijos idėja – suteikti galimybę keliauti, pažinti naujas kultūras, turiningai praleisti laisvalaikį, integruotis į visuomenę mažiau galimybių turintiems asmenims. Jis taip pat skatino studentus įsijungti kaip savanorius ir padėti organizuoti neįgaliesiems keliones.

LKKA SRT studijų programos II kurso studentės Laima Kreivytė ir Sandra Steponavičiūtė dalinosi savo patirtimi savanoriaujant “Krašto apsaugos savanorių pajėgose”. Merginos teigė, kad iš viso jų kuopoje panelių yra apie 7 (praeitais metais buvo net 14), todėl jos mielai kvietė prisijungti ir kitas studentes. Tiesa, LKKA studentės-savanorės pasiūlė visiems – ne tik merginoms, bet ir vaikinams, norintiems gerai praleisti laiką, įgyti fizinės ištvermės bei pasportuoti, tapti kariais-savanoriais.

Lietuvos krepšinio federacijos komercijos vadybininkas Mindaugas Gobikas pasakojo apie šią organizaciją, taip pat kvietė jungtis visus norinčius studentus prie federacijos veiklos.  LKF tikslai: įgyvendinti ilgalaikę krepšinio plėtojimo koncepciją prisidedant prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės kūno kultūros ir sporto programos vykdymo, veikti kaip krepšinio sporto valdymo institucija, atlikti vienintelio FIBA ir „FIBA Europe“ nario Lietuvos Respublikoje pareigas ir naudotis jam suteiktomis teisėmis Lietuvos krepšinio labui, plėtoti ir populiarinti krepšinio sportą Lietuvoje, panaudoti jį kaip fizinio auklėjimo, sveikatos stiprinimo, poilsio bei laisvalaikio pravedimo priemonę, Lietuvos nacionalinių rinktinių parengimą ir dalyvavimą olimpinėse žaidynėse, pasaulio ir Europos čempionatuose, kituose svarbiausiuose sporto renginiuose ir pan.

Sportinės rekreacijos ir turizmo 2 kurso studentės

Justės Savickaitės informacija