LSU – antras šalyje pagal konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje

Žurnalas „Reitingai“ paskelbė naujausius švietimo įstaigų ir jų rodiklių vertinimus, kuriuose Lietuvos sporto universitetas (LSU) geriausiai pasirodė vertinant konkuravimą tarptautinėje studijų erdvėje.

Iš 10-ties galimų taškų LSU surinko 6,2 taško ir tarp valstybinių šalies universitetų rikiavosi antroje vietoje, į priekį su 6,26 balo užleisdamas tik Vilniaus Gedimino technikos universitetą.

Geriausiai šiame reitinge LSU pasirodė net pagal du rodiklius – „Akredituotų jungtinių su užsienio universitetais studijų programų santykis palyginti su visomis programomis“ (80 proc.) ir „Magistrantūros ir rezidentūros studentų užsieniečių, siekiančių mokslo laipsnio, santykis su visais šios pakopos studentais“ (19,2 proc.).

Šioje kategorijoje buvo vertinti ir tokie kriterijai kaip „Užsienio kalba dėstomų studijų programų skaičiaus santykis su visomis studijų programomis“ (2 vieta – 80 proc.), „Studentų mainai: 2022 m. pagal „Erasmus“ akademinių mainų programą išvykusių studentų santykis su visais studentais“ (dalijasi 3 ir 4 vietomis – 4,7 proc.), „Doktorantūros studijų studentų užsieniečių santykis su visais doktorantais 2023-2024 m. m.“ (4 vieta – 13,8 proc.) ir „2022 m. pagal „Erasmus“ mainų programą išvykusių akademinių darbuotojų santykis su visu sąlyginiu akademiniu personalu“ (4 vieta – 62,7 proc.).

Taip pat „Akademinių darbuotojų užsieniečių, dirbančių nuolatos santykis su visais akademiniais darbuotojais“ (5 vieta – 1,7 proc.), „Studentų mainai: 2022 m. pagal „Erasmus“ akademinių mainų programą atvykusių studentų santykis su visais studentais“ (6 vieta – 2,8 proc.), „2022 m. pagal „Erasmus“ mainų programą atvykusių (iš užsienio) akademinių darbuotojų santykis su visu sąlyginiu akademiniu personalu“ (6 vieta – 23,8 proc.) ir „Bakalauro studentų užsieniečių, siekiančių mokslo laipsnio, santykis su visais šios pakopos studentais 2023-2024 m. m.“ (8 vieta – 5,2 proc.).

Priminsime, kad LSU naujausiame Šanchajaus sporto mokslo institucijų reitinge (angl. Shanghai Ranking’s Global Ranking of Sport Science Schools and Departments) užima aukštą ir iki šiol geriausią 123 vietą.

Praėjusiais metais LSU rikiavosi 133 reitingo vietoje, o 2022-aisiais užėmė 126-ąją poziciją. Dar prieš tai LSU nuo 2016 metų buvo pakilęs daugiau kaip per 80 pozicijų.