Projekte „Šokis sveikatai“ — apie teigiamą šokio įtaką žmonių sveikatai

   Praėjusią savaitę Kaune įgyvendintas projektas „Šokis sveikatai“, kurį vykdė Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija bei VšĮ „Socialiniai meno projektai“, o vienu iš partnerių buvo Lietuvos sporto universitetas. Projekto metu į Kauną atvyko Šiaurės Airijos nepelno organizacijos „Arts Care“ vykdomoji direktorė ir meno vadovė Dr. Jenny Elliot su kolege Carmel Garvey, kuri yra profesionali šokėja bei choreografė, daugiau nei 20 metų dirbanti bendruomenės ugdymo, šokio edukacijos srityje, taikant šokį asmenims su protine ir fizine negalia.

   Trečiadienį LSU mokslinio seminaro metu Dr. Jenny Elliot pristatė pranešimą  tema „Labano šokio metodo taikymas reabilitacijoje pacientams po galvos smegenų traumos“. Viešnia pristatė Rudolfo Labano (Rudolph Laban) šokio teorija paremtą metodiką, jau kelis dešimtmečius sėkmingai plėtojamą sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų kontekste. Labano šokis yra paremtas ryšio tarp judančio žmogaus kūno ir erdvės, kuri jį supa, analize. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad Labano šokio principų taikymas turi teigiamą įtaką asmenų sveikatai. Šokio praktika, įtraukiant tiek sveikatos bei socialinių paslaugų vartotojus, tiek šių paslaugų teikėjus, stiprina paciento-gydytojo, paslaugų vartotojo-paslaugų teikėjo ryšį, ugdo kūrybiškumą, turi įtakos psichosocialinei gerovei.

   Ketvirtadienį LSU studentai turėjo galimybę dalyvauti universitete vykusioje paskaitoje-diskusijoje „Šokis sveikatai“ sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų bei mokslo programų perspektyvoje. Moksliniai aspektai“. Jenny Elliot ir Carmel Garvey, pakvietusios visus susirinkusius pasveikinti rytą šokiu, įrodė, kaip šokiu galima sudominti žmones, suburti juos  bendrai veiklai bei sukurti gerą renginio atmosferą. Viešnios taip pat aptarė galimybes integruoti modernaus šokio praktiką į mokslo programas, rengiančias sveikatos priežiūros ir socialinių paslaugų specialistus.

   Penktadienį Kauno neįgaliojo jaunimo užimtumo centre šio centro lankytojai, turintys įvairias negalias, demonstravo per kelias dienas išmoktą šokio pasirodymą, kurio choreografiją sukūrė Jenny Elliot ir Carmel Garvey. Neįgaliesiems pasirodymą atlikti padėjo LSU studentai.

 

 

 

 

 Ryšių su visuomene skyriaus informacija