Prof. Martin E. Block: „Patyrusių taikomosios fizinės veiklos specialistų trūksta ne tik Lietuvoje“

  LSU viešėjo garsus taikomosios fizinės veiklos specialistas, Virdžinijos universiteto (JAV) profesorius Martin E. Block. Universitete svečias vedė seminarą „Mokinių, turinčių specialiųjų poreikių, dalyvavimas bendrose kūno kultūros pamokose“, skirtą Lietuvos kūno kultūros mokytojams.

  Į seminarą susirinko per 100 bendrojo lavinimo mokyklų ir specialiųjų mokyklų kūno kultūros mokytojų iš visų Lietuvos regionų. Jame taip pat dalyvavo LSU Fizinio ugdymo ir sporto (Kūno kultūros) studijų programos studentai. Šalies pedagogai ir studentai turėjo unikalią galimybę ne tik išgirsti profesoriaus paskaitas, bet ir užduoti klausimus, pasikonsultuoti bei spręsti kiekvieną dieną mokytojams iškylančias problemas dirbant su vaikais, turinčiais specialiųjų poreikių. Profesorius dalijosi savo praktine patirtimi neįgaliųjų moksleivių įgalinimo per kūno kultūros pamokas ir kitas fizines veiklas srityje, pasakojo apie esmines neįgaliųjų įgalinimo raidos perspektyvas tarptautiniu požiūriu, pristatė pagalbos metodus mokytojams, dirbantiems inkliuzinėse klasėse.

  „Manau, ir Lietuvoje, ir daugelyje pasaulio šalių neįgalūs vaikai susiduria su ta pačia problema – norėtų sportuoti, bet vis dar trūksta gebančių juos treniruoti specialistų. Galbūt JAV yra daugiau trenerių, dirbančių su išskirtinę negalią turinčiais vaikais, bet ir šiems specialistams būtina nuolat tobulintis, įgyti naujų žinių ir praktinių įgūdžių, kad galėtų šiuos vaikus tinkamai treniruoti, – tvirtino prof. Martin E. Block. – Žinoma, JAV šios srities specialistams kur kas daugiau darbo galimybių, bet ateityje, tikiuosi, ir Lietuvoje taikomosios fizinės veiklos profesionalams, neįgaliųjų treneriams atsivers daugiau perspektyvų. LSU rengiami būsimi futbolo, krepšinio ir kitų sporto šakų treneriai daugiau dėmesio turėtų skirti ir neįgaliųjų treniravimui.“

  Prof. Martin E. Block savo žiniomis dalijosi ir su Universiteto mokslininkais — LSU moksliniame seminare skaitė pranešimą “Preparing future physical educators for inclusion: Changing physical education teacher training programs” („Kūno kultūros pedagogų rengimas ateityje: kūno kultūros mokytojų mokymo programų keitimas“). Seminaro metu svečias dalijosi pasaulyje vyraujančiomis tendencijomis, inovacijomis, pritaikomomis rengiant būsimus mokyklų fizinio aktyvumo specialistus.

  Anot prof. Martin E. Block, LSU ir Virdžinijos universiteto mokslininkai galėtų atlikti bendrus mokslinius tyrimus. „Mes sukūrėme kelių vertinimo skalių, padedančių nustatyti dėstytojų ir trenerių požiūrį į neįgaliųjų sportą, metodiką, kurią galėtumėte išversti į lietuvių kalbą, pritaikyti savo veikloje ir tobulinti. Tai jau atlieka Serbijos, Čekijos ir Izraelio tyrėjai“, – sakė prof. Martin E. Block.

  Svečias iš JAV patikino, kad galėtų surengti trenerių mokymus LSU, o mūsų dėstytojai ir treneriai vyktų stažuotis ir perteikti savo patirtį kolegoms Virdžinijos universitete, susipažintų su neįgaliųjų sporto klubų veikla.

Ryšių su visuomene skyriaus informacija