LSU atstovai įsitraukę į „BaskEUball“ projekto jauniesiems krepšininkams veiklas

Lietuvos sporto universiteto (LSU) dėstytojai doc. dr. Rasa Kreivytė ir doc. dr. Kęstutis Matulaitis balandžio 16–17 dienomis dalyvavo tarptautinio projekto „Basket ChangeMaker: play, include, and educate“ (BaskEUball) susitikime Graikijoje (projekto numeris: 621461-EPP-1-2020-1-ES-EPPKA3-IPI-SOC-IN). Mūsų universiteto dėstytojai atsakingi už veiksmingo ir įtraukiančio mokymo turinio sukūrimą jauniesiems krepšininkams iš Graikijos, Ispanijos ir Lietuvos.

Dešimt projekte dalyvaujančių Kauno šv. Kazimiero progimnazijos moksleivių (9–10 metų amžiaus) dalyvavo pirmajame tarptautiniame turnyre. Išvykoje lietuviai susitiko su Ispanijos bei Graikijos jaunaisiais krepšininkais. Vaikus turnyrui rengė ir išvykoje įvairiose veiklose dalyvavo LSU Treniravimo sistemų studijų programos I kurso krepšinio specializacijos studentas Lukas Januškevičius. Turnyre nebuvo laimėtojų ar pralaimėtojų, vaikai varžėsi mišriose komandose, jiems teko bendrauti anglų kalba. Be sportinių veiklų, moksleiviai suspėjo aplankyti garsųjį Atėnų Akropolį bei kitas įžymias vietas.

Visi projekto partneriai pasidalino nuveiktais darbais, intensyviai aptarė būsimus planus, idėjas kitam turnyrui, kuris vyks Lietuvoje, diskutavo, kaip krepšinis gali tapti puikiu instrumentu suvienijant bendrystei vaikus iš skirtingų Europos šalių. Šiuo projektu siekiama, kad pasitelkiant krepšinio žaidimą pavyktų įtraukti įvairių socialinių grupių vaikus ne tik į sportinę, bet ir į meninę veiklą, padėstų suvienyti mokytojų, vaikų bei tėvų bendruomenes.

 

 

Projekto partneriai
Lietuvos sporto universitetas (Lietuva)
Krepšinio akademija „Snaiperis“ (Lietuva)
Kauno šv. Kazimiero progimnazija (Lietuva)
UdG-Universitat de Girona (Ispanija)
Action Synergy SA (Graikija)
Escola La Farga (Ispanija)
Club Bàsquet Salt (Ispanija)
2nd Primary School Nea Peramos – Attikis (Graikija)
Enosi Neas Paramou – Megaron (Graikija)

Doc. dr. Rasos Kreivytės informacija

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.