Priėmimas į aukštąsias mokyklas: neslūgsta susidomėjimas Lietuvos sporto universiteto studijų programomis

Paskelbti šių metų pagrindinio priėmimo pirmojo etapo į Lietuvos aukštąsias mokyklas rezultatai.  Jie parodė, kad Lietuvos sporto universitetas ir toliau išlieka stabili aukštoji mokykla, o sporto ir sveikatinimo studijos patrauklios, jas noriai renkasi šalies jaunimas. Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) duomenimis, į pirmosios pakopos studijas Lietuvos sporto universitete (LSU) iš viso pakviesti 335 stojantieji, praėjusiais metais per pirmąjį etapą pakviestųjų studijuoti mūsų aukštojoje mokykloje buvo labai panašus – 338. Į valstybės finansuojamas vietas kviečiama 70 būsimųjų studentų (pernai – 74), savo lėšomis turėtų studijuoti 265 (pernai – 264). Dar geresnės žinios pasiekė po sutarčių pasirašymo pasibaigus pirmajam ir antrajam priėmimo etapui. Studijuoti valstybės lėšomis sutartis pasirašė 70 (praėjusiais metais – 68), savo lėšomis studijuos 250 (praėjusiais metais – 197) studentų.

Jau ne vienus metus didžiausio stojančiųjų dėmesio sulaukia į Treniravimo sistemų studijų programa — šiemet studijuoti šią programą pakviesti 202 stojantieji, 60 iš jų — į valstybės finansuojamą vietą. Pagal valstybės finansuojamų ir nefinansuojamų vietų kviečiamųjų skaičių Treniravimo sistemos šiemet ne tik patenka į populiariausių Lietuvos universitetų studijų programų dešimtuką, bet ir užima ketvirtą vietą!

Šiais metais daugiau studentų turėtų sulaukti ir antroji pagal populiarumą LSU  Kineziterapijos studijų programa — ją studijuoti pakviesti 56 stojantieji (2017 m. – 47). Tarp stojančiųjų taip pat populiarios Kūno kultūros ir sporto bei Physical Activity and Lifestyle studijų programos. Praėjusiais metais reikiamo studentų skaičiaus nesurinkusi, šiemet pakankamai stojančiųjų  sulaukė Sporto vadybos studijų programa.

„Džiaugiamės priėmimo rezultatais ir motyvuotais studentais, kurie renkasi sporto ir sveikatinimo studijas Lietuvos sporto universitete. Nors šiemet jiems buvo nelengvi metai, vyksta daug pokyčių aukštajame moksle, tačiau akivaizdu, kad mūsų siūlomos programos išlieka populiarios, turinčios ateitį.  Ne vienus metus skiriame dėmesį ne studijų programų skaičiui didinti, o jų kokybei, siekiame būti specializuotu universitetu, puoselėjančiu sporto mokslo tradicijas bei teikiančiu naujausias žinias. Neabejoju, kad per likusius priėmimo etapus bus nemažai norinčių rinktis studijas Lietuvos sporto universitete, kviečiu drąsiai tapti mūsų bendruomenės dalimi“, – teigia laikinoji  LSU rektorė doc. dr.  Diana Rėklaitienė.

Švietimo ir mokslo ministerijos duomenimis, nors abiturientų skaičius sumažėjo, pretenduojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius išliko panašus kaip pernai. Aukštesni reikalavimai stojantiesiems buvo nesunkiai įveikiami: reikalavimus praėjusiais metais atitiko 90 proc. pateikusiųjų prašymus, šiemet –  86 proc. Stojamasis balas į valstybės finansuojamas vietas universitetuose šiemet išaugo nuo 3 iki 3,6. Abiturientų skaičius sumažėjo 2,2 proc., taip pat ir pretenduojančiųjų į aukštąsias mokyklas skaičius nuo 28,1 tūkst. pernai iki 27,7 tūkst. šiemet.

Informacija stojantiesiems į Lietuvos sporto universitetą

Primename, kad jau prasidėjo papildomas priėmimas į šalies aukštąsias mokyklas. Jis vyks iki šio penktadienio (rugpjūčio 17 dienos) 15 valandos.

Sutartys su pakviestaisiais studijuoti aukštosiose mokyklose bus sudaromos rugpjūčio 22 d. ir rugpjūčio 23 d. Tai galite padaryti Lietuvos sporto universiteto Centriniuose rūmuose (Sporto g. 6, Kaunas) nuo 8 iki 17 val. arba internetu LAMA BPO sistemoje.