Po studijų LSU – tiesiai į „Žalgirį“: S. Kavaliauskas prisimena įspūdingą trampliną

Lietuvos sporto universiteto (LSU) alumnas Sigitas Kavaliauskas 2020-ųjų vasarą po beveik dešimtmečio pertraukos sugrįžo į Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubą.

Ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės fizinio rengimo treneris šalies čempionų gretose dirbo nuo 2006 iki 2012 metų. Vėliau jo karjera pakrypo į Rusiją klubą, dar vėliau – į Kinijos pirmenybes.

Treniravimo sistemų studijų programą LSU baigęs S. Kavaliauskas neabejoja – ilgametė darbo patirtis leidžia mėgautis visais įmanomais trenerio darbo vaisiais.

„Trenerio specialybė yra labai perspektyvi. Žinoma, norint būti aukščiausiame lygyje reikia laiko, patirties ir kantrybės, – teigė LSU alumnas. – Trenerių, su kuriais dirbau, ratas leidžia jaustis užtikrintai. Nors dabar esu „Žalgiryje“ ir apie nieką kitą galvoti nenoriu, apskritai fizinio rengimo trenerių paklausa ir Europoje, ir Šiaurės Amerikoje, ir Azijoje yra tikrai labai didelė.“

S. Kavaliauskas į „Žalgirio“ komandą grįžo nelengvu laikotarpiu – tuomet, kai vyriausiojo trenerio pareigas paliko Šarūnas Jasikevičius, o į jo vietą stojo austras Martinas Schilleris. Nepaisydamas to, LSU alumnas darbo pasiūlymą priėmė.

„Žalgiris“ yra aukščiausio lygio organizacija ne tik Lietuvoje. Darbo aplinka, kuri čia kuriama, sąlygos ir galimybės, kurias klubas suteikia, požiūris, kai visada bandoma rasti sprendimo būdą – tai yra priežastys, kodėl ši organizacija yra aukščiausio lygio ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Aišku, visada yra į ką lygiuotis, bet džiugu, kad sportas šiame klube yra svarbiausias prioritetas. Man, kaip specialistui, tai yra geriausios darbo sąlygos“, – tvirtino S. Kavaliauskas.

39-erių fizinio rengimo specialistas tikina, kad būtent Lietuvos sporto universitetas jam tapo geru tramplinu  darbo aukščiausio lygio komandose link.

„LSU man suteikė tvirtą pamatą, be kurio nebūčiau atsidūręs čia. Iš pradžių tikrai nemaniau, kad fizinio rengimo specialistu dirbsiu krepšinio srityje, bet tik baigęs studijas pradėjau dirbti „Žalgirio“ organizacijoje, – kalbėjo S. Kavaliauskas. – Patirtis „Žalgiryje“ pakreipė mane tinkama kryptimi – išsiaiškinau, ko man trūksta, kur turiu tobulėti, kad būtina į save investuoti ir specializuotis krepšinio sporto šakoje.“

Pagal sporto mokslą Baltijos šalyse lyderiaujantis LSU skatina nuolat domėtis sporto mokslininkų rengiamais tyrimais ir jų išvadomis.

LSU Treniravimo sistemų studijų programos atletinio rengimo specializaciją baigęs S. Kavaliauskas atviras – be sporto mokslo ir praktinių žinių sąjungos dirbti trenerio darbą būtų sunku.

„Trenerio darbe turima kompetencija ir sporto mokslas susipina. Moksliniai straipsniai ir metodikos, kurios grįstos mokslu, yra fizinio rengimo pagrindas – pratimai, krūvių paskirstymas ar elementarios sportininkų priežiūros ypatybės. Žinoma, asmeninė patirtis irgi duoda daug, nes praktika ir anksčiau priimtų sprendimų panaudojimas leidžia suprasti, kas veikia vienoje ar kitoje situacijoje, o ko geriau nedaryti“, – pasakojo LSU alumnas.

Priėmimas į Lietuvos sporto universiteto bakalauro studijų programas per LAMA BPO sistemą vyksta iki liepos 28 dienos.
Daugiau informacijos apie Treniravimo sistemų studijų programą rasite čia: https://www.lsu.lt/studijos/studiju-programos/pirmosios-pakopos-bakalauro-studijos/treniravimo-sistemos/