Mokslininkai iš Rusijos dalijasi patirtimi

      Lietuvos sporto universitete lankosi svečiai iš Rusijos – J. A. Senkevičiaus vardo Maskvos valstybinio turizmo verslo instituto Mokslo prorektorius, Ekonomikos mokslų daktaras, profesorius Aleksandras Vladimirovičius Bandurinas, šio instituto Ekonomikos mokslų daktaras Nikolashinas Vladimiras Nikolaevičius bei Stavropolio valstybinė medicinos akademijos Fizinio auklėjimo ir gydomosios fizinės kultūros katedros vedėjas, Edukologijos mokslų daktaras doc. dr. Ilja Vladimirovičius Eriominas.

      Mokslininkai pakviesti laimėjus Lietuvos mokslo tarybos (LMT) projektus atvykstančių mokslininkų paskaitoms. Projektus inicijavo LSU Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros vedėja doc. dr. Biruta Švagždienė ir šios katedros dėstytojas doc. dr. Edmundas Jasinskas.

      Jau kelias dienas universitete viešintys dėstytojai dalyvaus rytoj prasidėsiančioje Tarptautinėje mokslinėje konferencijoje „Sporto ir laisvalaikio vadyba: tendencijos ir iššūkiai“, kurią organizuoja LSU Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedra. Prieš konferenciją svečiai dalijosi patirtimi skaitydami paskaitas mūsų universiteto studentams.

 

      Pakalbinome J. A. Senkevičiaus vardo Maskvos valstybinio turizmo verslo instituto Mokslo prorektorių, Ekonomikos mokslų daktarą, profesorių Aleksandrą Vladimirovičių Banduriną.

      Ar pirmą kartą lankotės Lietuvoje?

      Ne, tai jau trečioji mano viešnagė Lietuvoje. Su šeima du kartus lankėmės Vilniuje, tačiau šis vizitas – pirmas kaip mokslininko.

      Atvykote iš J. A. Senkevičiaus vardo Maskvos valstybinio turizmo verslo instituto. Pristatykite jį.

      Maskvos valstybinis turizmo verslo institutas buvo įkurtas prieš 46 metus. Pirmiausia jo tikslas buvo kelti „Intur“ turizmo srityje dirbančių darbuotojų kvalifikaciją – čia  atvykdavo stažuotis specialistai iš visos Rusijos ir Tarybų sąjungos. Iki šiol mūsų institute galima studijuoti 32 pasaulio kalbas. Šiandien institutas specializuojasi dviejose pagrindinėse srityse – viename fakultete ruošiami darbuotojai turizmo sektoriui, o kitame – turizmo ekonomistai. 94 proc. mūsų absolventų įsidarbina pagal specialybę. Taip pat atliekame tyrimus, kuriuos užsako Rusijos vyriausybė, siekiant pagerinti ir vystyti turizmo infrastruktūrą šalyje. Šiuo metu vykdome vieną labai įdomų savanoriavimo projektą „Ar galiu padėti?“. Mūsų studentai vaikšto turistų lankomose Maskvos vietose ir teikia turistams aktualią informaciją – nurodo kelią, kur rasti vieną ar kitą lankomą objektą, kur papietauti ir pan.  

      Mokslinėje konferencijoje „Sporto ir laisvalaikio vadyba: tendencijos ir iššūkiai“ būsite vienas pagrindinių pranešėjų. Apie ką bus Jūsų pranešimai?

      Apie turizmo vystymo galimybes ir potencialą Lietuvoje, ekologinį turizmą, turizmo infrastruktūros sukūrimą. Kaip minėjau, jau esu buvęs Lietuvoje, būtent kaip turistas, tad esu šiek tiek susipažinęs su šia sritimi. Manau, kad Lietuvoje yra labai didelis ekologinio, sveikatinimo ir rekreacinio turizmo potencialas. Turite nuostabią gamtą, daug ežerų, gerą kelių infrastruktūrą, nors pati turizmo infrastruktūra nepakankamai paruošta, tačiau ją galima lengvai adaptuoti pagal dabartines sąlygas.

      Kokia patirtimi dalijotės su LSU studentais?

      Paskaitų studentams metu kalbėjau apie finansų paieškas ir fondų sukūrimą rekreacinio-ekologinio turizmo sektoriui, kaip teisingai parengti ir realizuoti tokius projektus. Su studentais diskutavome, kaip galima patobulinti Kauno turizmo sistemą. Jie išsakė savo nuomonę, kas jiems patinka, kas ne Kaune – kartu mėginome atrasti svarbiausius momentus, kaip pagerinti situaciją. Taip pat kalbėjau apie šiuolaikinių metodų taikymą žmogiškųjų išteklių valdyme turizmo įmonėse. Apžvelgėme, kokios būna organizacinės struktūros, personalo kategorijos, kaip žmones motyvuoti darbui, kad jie neštų įmonei naudą.   

      Jau keletą dienų esate Kaune. Kokie įspūdžiai?

      Jei kalbant iš profesinės pusės, pastebėjau, kad Kaune trūksta turistams skirtų orientacinių nuorodų. Atrodo, kad miestas skirtas tik čia gyvenantiems žmonės. Tai svarbu – turite neblogus pėsčiųjų takus, tačiau nėra orientavimo sistemos. Atrodo, kad tai smulkmena, tačiau tokie dalykai labai svarbūs. Jei miestas nori uždirbti iš turizmo, privalo gerinti infrastruktūrą.

 

      Apie A. V. Banduriną: profesorius yra J. A. Senkevičiaus vardo Maskvos valstybinio turizmo verslo instituto prorektorius mokslo reikalams, mokslo tiriamųjų projektų dalyvis ir vadovas, instituto mokslinės strateginės krypties vadovas, mokslinių leidinių koordinatorius ir vadovas, aspirantūros mokslinės veiklos valdymo ir rengimo vadovas, disertacijų gynimo komisijos narys.

     Mokslinių interesų sritis – organizacijų valdymas bei statistinės analizės efektyvumo funkcionavimo metodika. Savo mokslinę veiklą yra publikavęs dešimtyje monografijų. Mokslininkas yra parengęs ir publikavęs 40 mokslinių straipsnių įvairiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose periodiniuose bei referuojamuose tarptautinėse duomenų bazėse moksliniuose leidiniuose. Mokslininkas – daugelio tarptautinių mokslinių konferencijų organizatorius, mokslinių komitetų narys.

 

Rinkodaros ir karjeros centro informacija