LSU tyrimas atskleidė, kad aukštesnio emocinio intelekto merginos savo sveikata rūpinasi labiau nei vaikinai

Aukštesnio emocinio intelekto merginos labiau rūpinasi savo sveikata ir ją stiprina, dažniau stengiasi išvengti nelaimingų atsitikimų (avarijų) nei vaikinai. Tačiau viskas yra priešingai, jei emocinis intelektas yra žemesnis – tokio emocinio intelekto merginos mažiau rūpinasi nei vaikinai. Taip teigia LSU mokslininkai prof. dr. Romualdas Malinauskas, prof. dr. Audronė Dumčienė, doc. dr. Saulė Sipavičienė ir doc. dr. Vilija Malinauskienė, tyrę, ar Lietuvos universitetų studentų emocinės inteligencijos ir su sveikata susijusio elgesio ryšys priklauso nuo lyties.

Tyrime dalyvavo 1214 Lietuvos universitetų studentų – 597 vaikinų ir 617 merginų. LSU mokslininkai, išanalizavę tiriamųjų užpildytą Emocinio intelekto vertinimo klausimyną ir Kontrolinį su sveikata susijusio elgesio aprašą, nustatė, kad lytis geriausiai atspindi su sveikata susijusį elgesį.

Tyrimo rezultatai rodo, kad studentės, kurios labiau geba suprasti ir analizuoti emocijas, labiau stengiasi išvengti nelaimingų atsitikimų (avarijų) ir rečiau rizikingai elgiasi kelyje, nors to negalima pasakyti apie vaikinus.

Pasak LSU mokslininkų, tyrime dalyvavusių studentų socialiniai įgūdžiai rodo jų emocinę inteligenciją, kuri geriausiai atspindi rūpinimąsi savo sveikata ir jos stiprinimą.

„Atlikus tyrimą nustatyta, kad lytis turi didelę reikšmę emocinio intelekto ir su sveikata susijusio elgesio apraiškų sąsajoms. Vis dėlto šis tyrimas dar neatskleidė, kaip skiriasi merginos ir vaikinai, gebantys suprasti bei analizuoti emocijas, pagal psichiką veikiančių medžiagų (alkoholio, nikotino ir kt.) vartojimą. Tam dar reikalingi tolesni tyrimai“, – teigia prof. dr. R. Malinauskas.

LSU mokslininkų tyrimą publikavo ISI Web of Science (Clarivate Analytics) mokslo žurnalas „BioMed Research International“, leidžiamas Didžiojoje Britanijoje. Šio žurnalo citavimo indeksas yra 2,5.

Sveikatos, fizinio ir socialinio ugdymo katedros informacija