LSU suteikia progą moksleiviams „prisiliesti“ prie mokslinių tyrimų

      Lietuvos sporto universiteto rinkodaros ir leidybos centras, siekdamas pritraukti gabius, mokslu besidominčius moksleivius studijuoti universitete, kovo pabaigoje paskelbė konkursą, kurio nugalėtojams sudarytos sąlygos  tiesiogiai „prisiliesti“ prie LSU atliekamų mokslinių tyrimų, dalyvauti juose ir išmėginti mokslinį darbą laboratorijose. Šią iniciatyvą įgyvendinti entuziastingai padėjo LSU Judesių fundamentaliųjų ir klinikinių tyrimų centras su vadovu doc. dr. Sigitu Kamanduliu priešakyje.

      Skelbtą konkursą laimėjo trys kaunietės — Eglė Jankevičiūtė, Emilija Račkauskaitė ir Lina Ščiupakovaitė — visos Kauno A. Smetonos gimnazijos 11-okės. Moksleivės prisijungė prie tokių LSU vykdomų mokslinių tyrimų: 1. Laboratorinių pelių izoliuotų griaučių raumenų funkcijos tyrimas. 2. Galvos ir kaklo srities paviršinio šildymo hipotermijos ir šaldymo hipertermijos sąlygomis poveikis fiziologiniam – terminiam stresui, kognityvinės ir motorinės sistemos funkcijai. 3. 10–12 m. beisbolininkų, rankininkų, lauko teniso žaidėjų bei nesportuojančių vaikų viršutinių galūnių sąnarių struktūrinių ir funkcinių rodiklių įvertinimas.

      „Pirmieji įspūdžiai — kuo geriausi: vos atvykus universitete mus priėmė šiltai, supažindino su mūsų laukiančia veikla ir taip dar labiau suintrigavo, kuo greičiau pamatyti vykstančius tyrimus savo akimis. Pirmojo susitikimo metu nebuvo jokios įtampos, nes tiek doc. dr. Sigitas Kamandulis, tiek laboratorine veikla užsiimantys žmonės bei mus pati pirmoji pasitikusi Rinkodaros ir leidybos centro specialistė Aurelija Brazytė bendravo laisvai, šiltai ir noriai priėmė į savo ratą. Pirmoji tyrimų diena taip pat nenuvylė — stebėjome atliekamą kelio bei kulno sausgyslių echoskopiją. Iš pradžių viskas atrodė visiškai nesuprantama, tačiau po geros valandėlės ir išsamių komentarų viskas tapo daug aiškiau. O juk kai supranti, į ką žiūri, viskas dar įdomiau! Galiu pasakyti, jog jau po pirmos stebėjimų dienos veikla pasirodė dominanti ir įtraukianti“ — sakė vienuoliktokė Emilija Račkauskaitė.

      „Jau nuo pirmųjų susitikimų LSU universitete turėjome neįkainojamą progą pamatyti viską iš arti, prisiliesti prie praktikos. Džiaugiuosi, kad jūsų universitetas net ir moksleiviams suteikia progą įsilieti į mokslininkų kasdienybę. Tai mums — daug didesnė patirtis nei teorijos skaitymas pamokose. Tikiuosi, kad tolimesniuose užsiėmimuose galėsime ir pačios padėti, o ne tik stebėti, atliekant tyrimus. Šis projektas skatina dar labiau gilintis į biomedicinos sritį ir suprasti, kad tikrai einame teisinga linkme, savo profesijos link“ — įspūdžiais dalijosi projekte dalyvaujanti moksleivė Eglė Jankevičiūtė.

      Moksleivės LSU organizuojamoje mokslinėje tiriamojoje veikloje žada dalyvauti visą vasarą, ir jei viskas seksis sėkmingai, taip pat tęsti šią veiklą kitąmet.

 

Rinkodaros ir leidybos centro informacija