LSU surengtame simpoziume analizuotos pasaulinės gyventojų fizinio aktyvumo ir pajėgumo problemos

  Lietuvos sporto universitetas kartu su Tarptautine fizinio aktyvumo ir fizinio pajėgumo mokslinių tyrimų taryba (ICPAFR) surengė 28-ąjį tarptautinį simpoziumą „Fizinis aktyvumas ir pajėgumas: iššūkiai ir naujos perspektyvos“ („Physical Activity and Fitness: Challenges and New Perspectives“) Kaune. Atidarymo renginyje dalyvius sveikino ICPAFR prezidentas prof. dr. Franco Viviani, LSU rektorius dr. Aivaras Ratkevičius, sveikinimą paštu atsiuntė Lietuvos Švietimo ir mokslo viceministrė dr. Natalja Istomina. Plenarinius pranešimus skaitė pasaulyje žinomi mokslininkai: iš Šveicarijos atvykęs dr. Brian Martin, australas prof. dr. Andrew Hills, dr. Dale Esliger (Jungtinė Karalystė).

  Simpoziumo pranešėjai analizavo problemas, su kuriomis susiduriama skatinant gyventojų fizinį aktyvumą ir gerinant jų fizinį pajėgumą, aptarė įvairius žmonių sveikatinimo aspektus, intervencinių priemonių poveikį kovojant su nutukimu ir 2 tipo cukriniu diabetu, pristatė, kaip įvairios fizinio aktyvumo ir pajėgumo matavimo technologijos prisideda prie gyventojų elgsenos kaitos ir kt. Iš viso į Kauną atvyko per 50 mokslininkų iš 18 užsienio šalių. Simpoziume pranešimus taip pat pristatė Lietuvos sporto, Vilniaus, Lietuvos sveikatos mokslų, Kauno technologijos, Klaipėdos universitetų atstovai.

  Tarptautinė fizinio aktyvumo ir fizinio pajėgumo mokslinių tyrimų taryba (ICPAFR), įkurta 1964 metais Tokijuje, yra viena iš ilgiausiai veikiančių tarptautinių mokslo organizacijų sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo srityje. Nuo 1964 metų vykdomi tarptautiniai simpoziumai pasižymi daugiadiscipliniškumu, kadangi į juos susirenka įvairių biomedicinos ir socialinių mokslų sričių mokslininkai iš viso pasaulio.

  Simpoziumą iš dalies finansavo Lietuvos mokslo taryba.

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija