LSU projekte „Studijos be kliūčių“ – dėmesys neįgaliesiems

       Lietuvos sporto universitete pirmą kartą vyko projektas „Studijos be kliūčių: studentų, turinčių specialiųjų poreikių, integracija į Lietuvos sporto universiteto bendruomenę“. Jį surengė Taikomosios fizinės veiklos bei Sportinės rekreacijos ir turizmo studijų programų studentai ir dėstytojai. Šią savaitę universitete vyko seminarai, diskusijos ir praktinės pratybos. Projektas peržengė ir universiteto ribas – LSU studentai šešiose Kauno gimnazijose pristatė sportines ir rekreacines  veiklas, kurios neįgaliesiams palengvina kasdieninį gyvenimą, vedė ekskursijas po universitetą ir Kauno senamiestį specialiųjų poreikių turintiems žmonėms.

    „Mūsų universitete studijuoja nemažai negalią ir specialiųjų mokymosi poreikių turinčių studentų, todėl organizuojami renginiai, kurių metu siekiame didinti kompetencijas, suteikiame daugiau žinių visuomenei ir žmonėms, dirbančiais su negalias turinčiais asmenimis. Šiuo projektu norėjome suburti kuo daugiau specialistų iš mūsų universiteto, specialiųjų mokyklų, užsienio ekspertų, siekiant palaikyti dialogą, keistis žiniomis ir patirtimi, didinti dėmesį neįgalių žmonių problemoms ir kartu kurti negalias turintiems studentams draugišką universitetą“,–  teigė viena iš projekto organizatorių, LSU Taikomosios biologijos ir reabilitacijos katedros docentė Diana Rėklaitienė.

     Projekto seminarų metu pranešimus skaitė LSU dėstytojos Vida Ostasevičienė ir Aušra Packevičiūtė, Valstybinio studijų fondo darbuotojos Ilona Šakūrienė bei Milda Žilėnaitė, Lietuvos paraplegikų asociacijos prezidentas Juozas Bernatavicius, Kauno Kovo 11-osios mokyklos direktoriaus pavaduotoja Laima Lukšienė, Taikomosios fizinės veiklos asociacijos atstovai. Svečių sulaukta ir iš užsienio – Anna Ogonowska-Slodovnik (Varšuvos Jozefo Pilsudskio kūno kultūros universitetas) dalijosi patirtimi apie aukštojo mokslo pritaikymą neįgaliesiems Lenkijoje, devynių parolimpinių žaidynių plaukimo rungčių medalininkas, lektorius Martin Mansell iš Didžiosios Britanijos kaitė pranešimą ir surengė praktines pratybas baseine.

     Susitikimo – diskusijos „Neįgaliųjų sporto realijos ir perspektyvos Lietuvoje“ metu diskutuota apie neįgalųjų sporto problemas ir kaip Lietuvos sporto universitetas gali prisidėti prie neįgaliųjų sporto plėtotės. Nuomonėmis ir idėjomis dalinosi neįgaliųjų sporto federacijos prezidentas Anatolijus Šupkovas, neįgaliųjų sporto klubų atstovai, Taikomosios fizinės veiklos studijų programos studentai ir absolventai, dėstytojai, parolimpinio sporto atstovai.   

     Paskutinę projekto dieną Sportinės rekreacijos ir turizmo specialybės IV kurso studentai vedė ekskursiją Kauno kurčiųjų neprigirdinčiųjų ugdymo centro moksleiviams. Centro auklėtiniai supažindinti su Lietuvos sporto universitetu, sporto bazėmis, auditorijomis, pristatytos studijų programos, diskutuota apie jų pritaikymą neįgaliesiems, o moksleiviai universiteto studentus mokė gestų kalbos.

     Projektu siekiama supažindinti LSU bendruomenę su studentų, turinčių specialiųjų poreikių, įvairove ir sunkumais integruojantis į studijų procesą, pasidalinti patirtimi su kitų universitetų ir specialiųjų mokyklų atstovais, užsienio ekspertais ir neįgaliais studentais.
     Daugiau apie projektą: „Skirtingi=vienodi?“

 

 

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija