LSU profesorius M. Brazaitis: „Norėdami grūdinti organizmą, turėtume praustis ne vėsesniu nei 10-15 laipsnių vandeniu“

Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkai jau ne vienus metus atlieka termoreguliacijos tyrimus. Šįkart apie šalto dušo ir karštos pirties poveikį organizmui „Kauno dienos“ studijoje kalbėjo LSU profesorius, biomedicinos mokslų daktaras Marius Brazaitis.

„Norėdami grūdinti organizmą, turėtume praustis ne vėsesniu nei 10-15 laipsnių vandeniu. Jei vandens temperatūra nesiekia 10 laipsnių, jis žmogui jau gali būti skausmingas. Turėtume grūdintis pamažu, pradėti nuo 25 laipsnių ir kasdien mažinti, kol pasieksime žemiausią temperatūrą“, – sakė M. Brazaitis.

M. Brazaičio teigimu, žmonės, kurie grūdinasi šaltame vandenyje ir tai daro nuolat, mažiau serga peršalimo ligomis, jų organizmai tampa atsparesni virusams, be to, jie įgauna daugiau energijos.

Laidoje mokslininkas taip pat pasidalijo mintimis apie organizmo pokyčius pirtyje. „Atlikome nemažai tyrimų, kurie parodė, kad vyresnio amžiaus žmonėms labiau tinka pirtis, nes jų jautrumas temperatūros pokyčiams yra susilpnėjęs. Kuo dažniau einame į pirtį, tarkime, 5-7 kartus per savaitę, ne ilgiau kaip 20 minučių, tuo mažesnė tikimybė susirgti psichikos ir širdies kraujagyslių sistemos ligomis “, – pasakojo LSU mokslininkas.

Visą laidos įrašą galite klausyti čia: