LSU lankėsi žymūs kinų kovos menų ekspertai

   Šiandien Lietuvos sporto universitete lankėsi Pekino kūno kultūros universiteto dėstytojas, Kinijos Rytų kultūros studijų asociacijos ušu (wushu) valdybos narys, ušu instruktorius Liang Wenmingas ir Pekino kūno kultūros universiteto absolventas, daugkartinis Kinijos ušu varžybų prizininkas, ušu instruktorius Liang Wenmingas. Svečius į Lietuvą pakvietė Vilniaus universiteto Konfucijaus institutas, kur kinų kovos menu ekspertai vedė taiči ir čigong praktinius užsiėmimus.

   Atvykę į Kauną, svečiai iš Kinijos susitiko su mūsų universiteto kancleriu Mindaugu Balčiūnu ir LSU bendruomene. Susitikimo metu aptartos LSU ir Pekino kūno kultūros universiteto studentų bei dėstytojų mainų galimybės. M. Balčiūnas pasiūlė idėją — Lietuvos sporto universitete įkurti kinų kovos menų centrą, o Pekino kūno kultūros universitete įsteigti LSU krepšinio akademiją. Svečiai pasakojo apie ušu ne tik kaip apie vieną iš kinų kovos menų, bet ir kaip puikią reabilitacijos bei sveikatinimo priemonę.

   Vėliau instruktoriai vedė praktinius kinų kovos menu užsiėmimus universiteto studentams.

     Daugiau apie svečius iš Kinijos ir kinų kovos menus:

    Ušu profesoriumi tituluojamas Gong Wanminas pripažintas žinovu tokių ušu stilių kaip Shaolin Changquan, Hongquan, Xiangquan, Taijiquan, Xingyiquan, Baguazhang, Tongbeiquan, Bajiquan, Fanziquan, bei ginklų kategorijų – Daoshu, Qiangshu, Jianshu, Jiujiebian ir Shengbiao – ekspertu. Jis padarė didelį indėlį populiarinant kinų kovos menus už Kinijos ribų, vedė ušu užsiėmimus bei skaitė paskaitas Japonijoje, Amerikoje, Pietų Korėjoje, Rusijoje, Italijoje, Vokietijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Norvegijoje, Danijoje, Švedijoje, Ispanijoje, Vengrijoje, Austrijoje, Australijoje, Pakistane bei Taivane.

   Ušu instruktorius Liang Wenmingas specializuojasi sportinio ušu srityje Taijiquan, Tuishou, Changquan, Xingyiquan bei Baguazhang stiliuose ir tokiose ginklų valdymo srityse kaipGunshu, Duangun ir Jianshu. Liang Wenmingas – daugelio mokslinių publikacijų, skirtų ušu, autorius.

   Kinų kovos menai – harmoninga gilaus dvasingumo ir fizinio žmogaus tobulumo sintezė. Nė vienoje kitoje kultūroje neaptiksime tokios kovos meno ir išmintingo įsigilinimo į savo sielos paslaptis darnos. Būtent dėl to nuo seniausių laikų UŠU kovotojai Kinijoje buvo laikomi sektinu pavyzdžiu. Ne veltui kovos meno meistrus lygindavo su veidrodžiu: praeivis žvelgdamas į jį mato tik savo atvaizdą, o paties veidrodžio nepastebi. Tuo pat metu veidrodis objektyviai atspindi viską, kas vyksta aplinkui, nesikeisdamas, amžinai išlikdamas pačiu savimi. Dėl šios priežasties daugelio geriausių ušu meistrų vardų mes niekuomet ir nesužinosime.

 

Ryšių su visuomene skyriaus

ir Shaolin.lt informacija