LSU laimėjo finansavimą rengti studiją apie patyčių prevenciją

  Lietuvos mokslo taryba finansuoja LSU mokslininkų grupės projektą „Mobingo / patyčių, kaip psichosocialinio stresoriaus prevencija, įgyvendinant ĮSA“ (Nr. MIP-094/2014). Projekto vadovė — dr. Jolita Vveinhardt. Projekto trukmė — 2014.03.01–2016.12.31. Skirtas finansavimas — 107 tūkst. Lt.

  Mobingas/ patyčios, apimantys įvairaus pobūdžio atvirą ir užslėptą psichologinį bei fizinį terorą, yra aktuali organizacijų problema, įvardijama kaip ekstremalus psichologinis stresorius, neigiamai veikiantis asmens darbingumą, profesinę karjerą, sukeliantis psichosomatinius sveikatos sutrikimus, pasitraukimą iš darbo rinkos ir net savižudybę. Formuojasi nesveika, nesaugi aplinka, kas įmonėms trukdo vystyti konkurencingumą ir daro žalą jų reputacijai, todėl stabdo ĮSA įgyvendinimą. Mobingas / patyčios yra individualių ir organizacinių veiksnių padarinys, neišsprendžiamas vien tik vystant etinę prevencijos sistemą, į kurią dažnai orientuojama įmonių socialinę atsakomybę (toliau – ĮSA) įgyvendinimo atveju, todėl reikalingi ir organizacijos dizaino pokyčiai, sistemiškai įgyvendinami vadybinėmis priemonėmis.

  Projekto metu numatoma parengti studiją su metodologinėmis rekomendacijomis vadovams vystyti efektyvią mobingo / patyčių prevencijos sistemą įgyvendinant ĮSA, taip užtikrinant saugią ir sveiką darbinę aplinką, leidžiančią išsaugoti ir efektyviai panaudoti žmogiškuosius išteklius bei kuriančią teigiamą organizacijos įvaizdį.

 

      

 

Projektų vadybos skyriaus informacija