LSU kartu su partneriais vykdys sporto medicinos plėtrą

  2016 metus Lietuvos sporto universitetas pasitiko su naujais siekiais ir planais. Penktadienį LSU pasirašė sporto medicinos plėtrai svarbias bendradarbiavimo sutartis su „Grožio chirurgijos“ klinika ir trišalę sutartį su Lietuvos futbolo federacija (LFF) bei „LFF Sporto medicinos centru“.

  Pagrindinis visų šalių siekis – tobulinti esamą sporto medicinos sistemą pritaikant teorines ir praktines specialistų žinias, atlikti mokslinius tyrimus sporto medicinos srityje, operatyviai suteikti reikiamą pagalbą sportininkams, kelti sporto ir medicinos specialistų kvalifikaciją, vykdyti su jaunųjų bei profesionalių sportininkų traumų prevencija susijusius bendrus projektus.

  „Džiaugiamės, kad vis daugiau organizacijų nori prisidėti prie sporto ir sveikatinimo plėtros bei padėti spręsti su tuo susijusias problemas. „Grožio chirurgija“ — daugiau nei estetinės chirurgijos klinika, tai taip pat ir sporto bei sveikatinimo srityse didelę patirtį sukaupusi įstaiga. Didžiausias dėmesys bus skiriamas profesionalių žaidėjų paruošimui prieš svarbias sporto varžybas bei skubios pagalbos suteikimas reikiamu metu. Mūsų planuose – administracinė sistema, kurioje bus galima registruoti sportininkų traumas ir skubiai gauti aukščiausio lygio pirmąją pagalbą. Surinkti duomenys bus puikus mokslinių tyrimų šaltinis“- teigė LSU kancleris Mindaugas Balčiūnas.

   „Greita ir efektyvi pagalba sportininkams, traumų prevencija ir reabilitacija yra pagrindiniai veiksniai, kurie gali iš esmės lemti sportininkų pasiruošimą svarbioms varžyboms ir atsigavimui po jų. Mūsų profesionalų komanda galėtų suteikti visas šias paslaugas ir bendradarbiaujant su LSU bei Lietuvos sporto federacijomis siekti geriausių rezultatų sporto medicinoje“,- sakė „Grožio chirurgijos“ klinikos direktorius Jonas Staikūnas.

  Nesenai LFF įsteigė sporto medicinos centrą, kurio funkcijos yra jaunųjų ir profesionalių sportininkų sveikatos stebėjimas bei pagrindinių jaunimo rengimo problemų sprendimas. „Įvairių sporto šakų rinktinėse dirbantys kvalifikuoti medikai ne visada dalyvauja ne vienerius metus trunkančiame sportininkų rengimo procese — dažniausiai jie padeda jau dideles traumas ir kitas sveikatos problemas turintiems profesionalams, kuriems tokios traumos dažnai „kainuoja“ karjerą. Todėl sveikinu ir džiaugiuosi, kad atsiranda tokie centrai kaip „LFF Sporto medicinos centras“, kuris, tikimės, nebus uždaras, bet galės padėti ir kitų sporto šakų specialistams“ ‚- sporto medicinos plėtrą komentavo M. Balčiūnas. 

  LFF federacijai atstovavęs generalinis LFF sekretorius Edvinas Eimontas džiaugėsi, kad LSU prisijungė prie dar vienos iniciatyvos ir toliau plės bendradarbiavimą: „LSU yra vienas iš pagrindinių mūsų partnerių ir esame įsitikinę, kad mūsų tolimesnė partnerystė duos rezultatų ne tik futbolui, bet ir visam sportui Lietuvoje. Sportas yra lyg mozaika, kuri susideda iš daugelio dalykų, įskaitant trenerių kompetencijas, žaidėjus bei infrastruktūrą. Tačiau kuo toliau, tuo labiau toje mozaikoje didžiausią vaidmenį atlieka sveikata, fizinis pasiruošimas, gebėjimas kontroliuoti krūvius ir atsistatyti po jų, reabilitacija po traumų. Dėl šių priežasčių atsirado ir „LFF Sporto medicinos centras“ su kuriuo koja kojon eis ir futbolo federacija, ir Universitetas. Kartu mes galime prisidėti prie Lietuvos sporto plėtros, pritaikydami praktines ir teorines žinias bei atlikdami mokslinius tyrimus“.

  „Šia trišale sutartimi su LSU ir LFF mes tarsi pabaigiame svarbų pasirengimo etapą. Partnerystė su LSU mums buvo viena svarbiausių norint funkcionaliai veikti ir pradėti darbus. Turime subūrę komandą, kuri su jūsų visų pagalba jau yra pasiruošusi siekti geriausių rezultatų“,- sutartimi džiaugėsi  „LFF Sporto medicinos centro“ direktorius Jonas Braga.

 

  Ryšių su visuomene skyriaus informacija

Valdo Knyzelio ir Ryšių su visuomene skyriaus nuotraukos