LSU ir užsienio mokslininkų tyrimas sudomino net didžiausius JAV dienraščius

  Esate ne itin fiziškai aktyvūs, bet norėtumėte sportuoti ir greitai pagerinti raumenų ištvermę bei stiprinti sveikatą? Jums labai tiktų trumpos, bet intensyvios treniruotės. Tai per dvejus metus trukusius mokslinius tyrimus įrodė LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai su užsienio kolegomis.

  Šių tyrimų rezultatus prof. dr. Sigitas Kamandulis, doc. dr. Tomas Venckūnas, doc. dr. Marius Brazaitis, dr. Gintautas Volungevičius, prof. habil. dr. Albertas Skurvydas, kartu su Karolinska instituto (Švedija) bei Lozanos universiteto (Šveicarija) mokslininkais, paskelbė straipsnyje „Ryanodine receptor fragmentation and sarcoplasmic reticulum Ca2+ leak after one session of high-intensity interval exercise“, lapkričio mėnesį publikuotame viename iš geriausių pasaulio mokslo žurnalų Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS), kurio citavimo indeksas – 9,674. Tai – lig šiol didžiausias LSU atliekamų mokslinių tyrimų įvertinimas.

  „Mūsų tyrimų rezultatai sulaukė didelio sporto mokslo specialistų susidomėjimo. Praėjusią savaitę mokslinių duomenų bazėje Researchgate šis straipsnis buvo skaitomiausias iš visų Lietuvos mokslo institucijų publikacijų. Mokslinius tyrimus skelbiančiuose užsienio interneto portaluose jis taip pat buvo ypač skaitomas ir komentuojamas, aptartas ir populiariame leidinyje The Wall Street Journal“, – sakė LSU Sporto mokslo ir inovacijų instituto direktorius prof. dr. S. Kamandulis.

  Pasak vieno iš straipsnio bendraautorių doc. dr. T. Venckūno, tyrimo rezultatai rodo, kad trumpas didžiausių pastangų fizinis krūvis  – 6 serijos po 30 sekundžių važiavimo dviračiu – sukelia didesnius baltymų pokyčius raumenyse nei maratono bėgimas. „Po trumpo kartotinio didžiausio intensyvumo fizinio darbo raumenys ilgai atsigauna. Tokios treniruotės labai veiksmingos gerinant raumenų ištvermę ir sveikatą. Įdomu tai, kad teigiamas tokių treniruočių poveikis ypač pasireiškia mažai aktyviems, pradedantiems sportuoti žmonėms“, – teigė doc. dr. T. Venckūnas.

 

Straipsnio prieiga: http://www.pnas.org/content/early/2015/10/28/1507176112.abstract

 

Apie straipsnį užsienio spauda ir interneto portalai:

http://www.wsj.com/articles/high-intensity-training-can-sharply-improve-endurance-1446566476

http://time.com/4098207/interval-training-hiit/

www.reddit.com

 

Ryšių su visuomene skyriaus informacija