LSU dėstytoja dalyvavo baigiamojo projekto „E-mokymasis sveikatingumo industrijoje“ susirinkime Romoje

  LSU Treniravimo mokslo katedros dėstytoja dr. Simona Pajaujienė grįžo iš baigiamojo projekto „E-mokymasis sveikatingumo industrijoje“ (“eLearning Fitness – Elf“) susirinkimo bei atviros konferencijos Romoje. Ten ji pristatė Lietuvoje vykusio pilotinio kurso rezultatus. Projektas baigiasi 2013 m. kovo 31 d.

  Nuo 2011 m. sausio 1 d. Lietuvos sporto universitetas šiame projekte dalyvavo partnerio teisėmis pagal „Mokymosi visą gyvenimą“ programą. Iš viso projektas sulaukė 19 partnerių  (universitetai, kitos mokymo įstaigos, asociacijos) bei 59 organizacijų (kaip asocijuotų partnerių) iš 27 šalių. LSU projekte atstovavo doc. dr. Vilma Čingienė ir dr. Simona Pajaujienė. Projekte kaip asocijuotas partneris taip pat dalyvavo  sveikatingumo centro „Linija“ vadovas Aurimas Mačiukas.

 

  Pagrindiniai projekto  tikslai:

· Sukurti Europos mokymo sistemą nuotoliniams sveikatingumo instruktoriaus ir asmeninio trenerio mokymams Europos instruktoriaus kvalifikacijai (EQF3 ir EQF4) įgyti pagal EHFA (European Health and Fitness Association) standartus, kuri prisidės prie Europos kvalifikacijų sandaros sveikatingumo industrijoje (EQF-Fitness) diegimo.

· Sukurti interaktyvią platformą nacionalinių sveikatingumo profesionalų registrui, kuris galėtų sietis ir bendradarbiauti su kitais tarptautiniais registrais (Europos sveikatingumo profesionalų registru (EREPs).

Projektą  koordinuoja Romos Sapienza universitetas ir FIAF – Italijos aerobikos ir fitneso asociacija.

 

   Lietuvoje buvo testuojami pilotiniai bazinių žinių (Core Knowledge) ir sveikatingumo (Fitness) instruktoriaus kursai anglų kalba. Šiems kursams vykdyti studentų / dalyvių savanorių rinkimas buvo viešai paskelbtas 2012 m. gruodžio 10 d. LSU ir kitose svetainėse (http://www.lkka.lt/mokslas/naujienos/kvieciame-dalyvauti-pilotiniame-elf-sveikatingumo-fitneso-instruktoriaus-mokymu-ku).

  Simona Pajaujienė buvo šio projekto pilotinio kurso koordinatorė Lietuvoje, o dr. Aurimas Mačiukas (Sveikatingumo centras „Linija“) ir Valdemaras Kavaliauskas (LEU) – kuratoriai. Mokymams buvo atrinkti 26 dalyviai: 12 jau dirbantys sveikatingumo treneriai, 14 neturintys trenerio patirties. Atrinktiems dalyviams gavus prisijungimo slaptažodžius, Moodle aplinkoje buvo pateikiamos paskaitos skaidrėse su video ir garso įrašais, savikontrolės klausimai ir savarankiškos namų darbų užduotys. Lietuvoje e-mokymosi programą praėjo ir sėkmingai teorinį bei praktinį egzaminą išlaikė 9 asmenys, kurie gaus 3EQF lygio sertifikatą bei bus įtraukti į eLF projekto šalių nacionalinį registrą bei EREPs. Džiugu, kad tarp jų yra ir 3 mūsų universiteto sveikatingumo trenerio specializacijos studentai.  

  Reiktų pasidžiaugti, kad LSU dalyvavo projekte, kuris yra labai šiuolaikiškas ir reikalingas. Neabejotina, kad sukurta programa ir įgyta patirtis pasitarnaus sveikatingumo specialistų rengimui Lietuvoje pagal EHFA (3EQF ir 4EQF) standartus nuotolinio mokymo būdu. 

  Daugiau informacijos rasite adresu: http://www.elearningfitness.eu

 

 

 

Dr. Simonos Pajaujienės informacija