LSU buvo testuojamos Lietuvos rinktinės krepšininkės

Į draugišką turnyrą Lenkijoje su Lietuvos moterų krepšinio rinktine neišvyko keturios krepšininkės – Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, Iveta Šalkauskė, Kristina Vengrytė ir Gintarė Petronytė.  Jos kartu su fizinio rengimo treneriu Mariumi Jasevičiumi, Europos čempionatui ruošėsi ir Lietuvos sporto universitete (LSU).

Prieš vieną iš treniruočių, krepšininkės buvo testuojamos LSU Judesių fundamentaliųjų ir klinikinių tyrimų centre. Mokslininkai tyrė sportininkių fizinį pajėgumą, o duomenys padės labiau prognozuoti galimas traumas. “Krepšininkės atliko maksimalaus šuolio aukščio ir 30 sekundžių šuoliavimo testus. Per tyrimą sužinojome jų kojų raumenų galingumą ir kojų raumenų nuovargio tempą. Taip pat atlikome izokinetinį testą, po kurio paaiškėjo kojų raumenų jėgos išvystymo greitis, bei agonistų ir antagonistų raumenų tarpusavio jėgos santykis. Tyrimas parodė, kad žaidėjos jau beveik atsigavusios po sunkaus sezono, o traumų tikimybė menka”,- sakė LSU Sporto biomedicinos fakulteto dekanas doc.dr. Nerijus Masiulis.

Mokslininkas teigė, kad LSU gali testuoti aukščiausio lygio ir įvairių sporto šakų sportininkus. “Dauguma pastebi, kad sportininkai traumas patiria sezono pabaigoje. Tam didžiausią įtaką daro organizmo nuovargis. Todėl labai svarbu, kad po sunkaus sezono atletai pailsėtų. Krepšininkai dažnai patiria kelio priekinio kryžminio raiščio ar menisko plyšimus, čiurnos sąnario patempimus”,- teigė doc.dr. N.Masiulis.

Pasak mokslininko, sportininkų  būklės tyrimas ir rezultatai padeda parengti tinkamą treniruočių procesą. Tyrėjai duomenis gali panaudoti mokslinėms išvadoms ir rekomendacijoms. “ Mokslininkų ir sportininkų bei  jų trenerių bendradarbiavimas, kad būtų parenkami tinkami krūviai, o atletai nepatirtų traumų, yra labai svarbus”,- sakė LSU mokslininkas.

Žilvinas Slauskis,

 LSU atstovas žiniasklaidai