LSU baigusi Vilniaus „Žalgirio“ rinkodaros projektų vadovė A. Šidlauskė: „Universitetas parengia gyvenimui“

Ketveri metai Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) ir jau antri Vilniaus „Žalgirio“ futbolo klube – tokį patirties bagažą yra sukaupusi vos 24-erių Lietuvos sporto universiteto (LSU) Sporto ir turizmo vadybos studijų programos alumnė Aušrinė Šidlauskė.

„Visu šimtu procentų esu savo vietoje. Bent jau kol kas, kol visos aplinkybės leidžia, futbolas yra mano sritis. Savo vadybinę karjerą pradėjau krepšinyje, kuris man irgi labai patinka, bet tik atėjusi į futbolo ekosistemą supratau, kad savo ateitį noriu sieti su šia sporto šaka“, – pasakojo A. Šidlauskė.

Rinkodaros projektų vadovės poziciją „Žalgirio“ futbolo klube užimančios A. Šidlauskės manymu, aistrą sportui jos gyvenime įžiebė nuo mažens į krepšinio ir futbolo rungtynes ją vedęsis tėtis.

„Viskas prasidėjo vaikystėje, kai su tėčiu eidavome į Vilniaus „Ryto“ rungtynes. Tada dar sau sakydavau, kad futbolo nesuprantu ir nelabai noriu suprasti, – kalbėjo LSU alumnė. – Lūžio metai buvo 2014-ieji, kai tėtis nusivedė mane į tarptautines Vilniaus „Žalgirio“ rungtynes. Tada atsirado meilė futbolui – jau 2015-aisiais ne tik nepraleisdavome „Žalgirio“ A lygos susitikimų, bet ir skrisdavome į išvykas užsienyje.“

Nors dabar jaučiasi sėdinti savose rogėse, A. Šidlauskė teigia, kad baigusi mokyklą savęs nerado, o tai, kuo nori būti, suprato pradėjusi studijas LSU ir rinkodaros vadybininkės darbą LFF.

„Dar dvyliktoje klasėje atlikau praktiką Lietuvos krepšinio lygos projekte „LKL akademija“, o baigusi mokyklą įstojau studijuoti ekonomiką, nes maniau, kad tiesiog reikia diplomo, – prisiminė sporto vadybininkė. – Tuo pat metu išsiunčiau praktikos laiškus į sporto organizacijas Vilniuje tikėdamasi, kad galėsiu įgyti patirties sporto srityje. Su manimi susisiekė dabartinis LFF prezidentas Edgaras Stankevičius, tuomet federacijoje dirbęs komercijos vadovu, pasikvietė pokalbiui ir taip prasidėjo mano kelias futbole.

Po trijų mėnesių LFF man pasiūlė stabilią darbo vietą, o aš nusprendžiau mesti ekonomikos mokslus ir stoti į LSU Sporto ir turizmo vadybos studijų programą. Ketverius metus praleidau LFF – užaugau ir subrendau kaip savo srities specialistė. Kai palikau LFF, sulaukiau „Žalgirio“ direktorės Vilmos Venslovaitienės pasiūlymo, kurio atsisakyti negalėjau.“

Vilniaus „Žalgirio“ organizacija pernai užfiksavo istorinį sezoną. Sostinės ekipa tapo pirmuoju šalies futbolo klubu, dalyvavusiu pagrindiniame UEFA turnyre. Maža to, „Žalgiris“ trečius metus iš eilės tapo Lietuvos čempionu ir antrąsyk paeiliui laimėjo LFF taurę.

Rinkodaros projektų vadovė A. Šidlauskė pripažįsta, kad tokio įtempto sezono metu galvoti apie naujas rinkodaros idėjas buvo sudėtinga – didžiąją darbų laiko dalį užėmė pasirengimas naujoms klubo rungtynėms.

„Šiuo metu organizuoju „Žalgirio“ rungtynes ir įvairius bendruomenių renginius bei įgyvendinu laimėtus projektus. Lietuvoje, be Kauno „Žalgirio“, sporto organizacijose dirba labai nedaug žmonių, todėl pareigybių spektras natūraliai išsiplečia ir privalai būti universalus visose srityse – ir rinkodaroje, ir renginių organizavime, ir idėjų generavime.

Kadangi dalyvaujame UEFA turnyruose, o jie pateikia tikrai labai aukštus rungtynių reikalavimus, turime sutelkti visas pajėgas ir įgyvendinti rungtynes kuo geriau“, – teigė LSU alumnė.

Sporto ir turizmo vadybos bakalauro studijomis LSU siekia parengti verslius ir socialiai atsakingus sporto bei turizmo sričių vadybininkus, gebančius dirbti verslo, visuomeninėse ir valstybinėse organizacijose bei organizuoti ir plėtoti savo verslą, remiantis tarptautinio lygio mokslo bei technologijų pasiekimais.

A. Šidlauskė neslepia – nepaisant to, kad praktinių žinių ir gebėjimų jau turėjo, Sporto ir turizmo vadybos studijos LSU jai padėjo atsakyti į klausimą, kodėl sporto organizacijose priimami vienokie ar kitokie sprendimai.

„LSU stipriai prisidėjo prie to, ką suprantu ir žinau – įgudau per praktiką, o studijuodama sužinojau, kodėl būtent tai taikoma realiame darbe. Žinodama abi puses jaučiuosi gerokai tvirčiau. Be to, išsiplėtė kontaktų ratas – pažintys, kurias užmezgiau LSU, man yra naudingos iki šiol. Taigi vien praktikos neužtenka, turi būti ir teorija. Apskritai aukštasis mokslas nėra vien žinios – universitetas yra erdvė, kuri tave parengia gyvenimui“, – tikino Vilniaus „Žalgirio“ rinkodaros projektų vadovė.

Pagrindinis priėmimas į Lietuvos sporto universiteto bakalauro studijų programas per LAMA BPO sistemą vyksta iki liepos 28 dienos.

Daugiau informacijos apie Sporto ir turizmo vadybos studijų programą rasite čia: https://www.lsu.lt/studijos/studiju-programos/pirmosios-pakopos-bakalauro-studijos/sporto-vadyba/