Lietuvos kūno kultūros akademijos biblioteka po rekonstrukcijos taps visiškai pritaikyta turintiems judėjimo negalias asmenims.

Lietuvos kūno kultūros akademijos biblioteka po rekonstrukcijos taps visiškai pritaikyta turintiems judėjimo negalias asmenims. Daugiau kaip pusmetį vykusios rekonstrukcijos metu pastatytas trečiasis aukštas, įrengtas specialus keltuvas ir pandusas neįgaliesiems, jiems taip pat bus patogu naudotis ir atnaujintomis bibliotekos skaityklomis.Rudenį, kai bus nupirkti nauji baldai ir atnaujinta kompiuterinė įranga, biblioteka atvers duris lankytojams.

 

„Ypatingas dėmesys rekonstrukcijos metu buvo skirtas žmonėms su negalia. Seniau jie turėjo nemažai vargti, kol patekdavo į biblioteką. Džiaugiuosi, kad dabar Akademijoje visa aplinka pritaikyta neįgaliesiams. Dar trimis įrengtais specialiais keltuvais ar liftais, bei 2 pandusais jie gali patekti į Akademijos auditorijas, laboratorijas, administracijos patalpas, bendrabutį, kuriame yra už projekto lėšas įrengtos ir neįgaliesiems pritaikytos masažo studijų bei mokslinės laboratorijos patalpos su modernia studijų ir mokslinių tyrimų įranga bei aparatūra. Taip pat ir žmonėms su negalia pritaikyti kambariai“,- sakė LKKA Taikomosios fizinės veiklos katedros vedėja doc.dr. Rūta Adomaitienė.

 

Projektas “Studijų infrastruktūros plėtojimas ir bazinės įrangos atnaujinimas, juos pritaikant sunkias fizines negalias turinčių studentų specialiesiems poreikiams LKKA“ Akademijoje įgyvendinamas nuo 2009 metų, jį finansuoja Europos Sąjungos Sanglaudos fondas. Projekto vertė- 2 255 586,00 Lt. Jo vadovė- doc.dr. Rūta Adomaitienė.

 

Šio humanitarinio projekto dėka atsiveria galimybės judėjimo negalias turintiems asmenims iš Lietuvos ir kitų šalių pilnavertiškai studijuoti unikalioje Taikomosios fizinės veiklos (TFV) studijų programoje, rengiančioje Neįgaliųjų reabilitacijos specialistus, bei kitose Akademijos studijų programose.

 

Ne tik Akademijos studentai ir dėstytojai, bet ir 10 bibliotekos darbuotojų džiaugiasi rekonstruota biblioteka. „ Jau ne vienerius metus biblioteka neatitiko Akademijos poreikių. Ją sunkiai pasiekdavo neįgalieji studentai, trūko vietos dėstytojams ir studentams“,- sakė Akademijos bibliotekos vedėja Asta Charževskienė. LKKA biblioteka statyta 1973 m., taigi jau skaičiuoja 38 metus. Pasak vedėjos, labiausiai permainas pajus neįgalieji studentai ir dėstytojai. Bibliotekos aukštus jie pasieks specialiu keltuvu, patogiai jausis jiems pritaikytose skaityklose, neįgaliųjų poreikiams pritaikytos ir tualetų patalpos bei įranga. Pagerės ir 10 bibliotekininkių darbo sąlygos (joms bus įrengta virtuvėlė ir valgomasis).

 

Be to, biblioteka turės daugiau, 34, kompiuterizuotas darbo vietas, antrame aukšte bus periodikos ir interneto skaitykla, trečiame – erdvi monografijų, vadovėlių, informacinių leidinių skaitykla, kelios grupinio darbo skaityklos.

 

Kiekvienais metais čia apsilanko apie 46 tūks. skaitytojų. Biblioteka sukaupė beveik 151 tūkst. egzempliorių sporto ir kūno kultūros, medicinos, socialinių mokslų leidinių fondą. Be to, 2010 metais biblioteka prenumeravo 65 periodinius leidinius, 22 elektroninių duomenų bazes. Kiekvienais metais biblioteka įsigyja daugiau kaip 1,7 tūks. naujų knygų. Pastaraisiais metais dažniausiai fondas papildomas leidiniais lietuvių ir anglų kalbomis, bet per beveik keturis dešimtmečius biblioteka sukaupė knygų ne tik minėtomis, tačiau ir vokiečių, rusų, lenkų, prancūzų ir kitomis kalbomis.

Akademijos biblioteka yra Lietuvos akademinių bibliotekų asociacijos,

 

Lietuvos akademinių bibliotekų informacinės infrastruktūros mokslui ir studijoms

 

palaikymo ir plėtros konsorciumo narė, Lietuvos mokslinių bibliotekų asociacijos narė.

 

Dalyvavimas šių organizacijų projektuose padeda bibliotekai plėtoti informacines duomenų bazes: elektroninį katalogą (sukaupta 12660 bibliografinių įrašų), publikacijų duomenų bazę (4722 bibliografiniai įrašai), magistro ir bakalauro baigiamųjų darbų, daktaro disertacijų ir jų santraukų, habilitacinių ir su jais susietų darbų mokslinių publikacijų registravimo, paieškos ir pateikimo sistemą (ETD), kurioje užregistruoti 646 dokumentai.

 

Įgyvendinamų projektų dėka bibliotekoje nuolat atnaujinama kompiuterinė įranga, prenumeruojamos itin akademijos mokslininkų vertinamos mokslinės informacinės duomenų bazės.