Lietuvoje pirmą kartą viešėjo Europos sporto psichologijos federacijos tarybos atstovai

  Kovo 19—22 d. Lietuvoje pirmą kartą viešėjo Europos sporto psichologijos federacijos (FEPSAC) vykdomosios tarybos nariai. Į Vilnių atvykę žinomi Europos sporto psichologijos srities atstovai susitiko su Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) vadovybe, Lietuvos sporto psichologijos asociacijos (LSPA) nariais, taip pat surengė kelis praktinius seminarus, į kuriuos buvo pakviesti sporto psichologai, treneriai ir įvairių sričių sporto psichologija besidomintys specialistai. Sporto psichologija Lietuvoje, kaip ir kitose Europos valstybėse, yra perspektyvi, auganti mokslinių tyrimų ir praktinio-taikomojo darbo sritis, todėl šio vizito metu vykdytos diskusijos, perimta geroji patirtis ir numatytos veiklos kryptys gali būti svarbus žingsnis Lietuvos sporto psichologijos specialistų profesinės veiklos sistemos kūrimui ir stiprinimui.

  Kovo 19 d. praktiniame sporto psichologijos seminare tema „Savireguliacija siekiant geresnio pasirodymo veikiant įtampai“ buvo pristatyti sporto psichologijos srities tyrimai, susiję su krepšiniu, futbolu ir kalnų laipiojimu, vyko diskusijos, skirtos aptarti seminaro dalyviams aktualius klausimus apie sportininkų rengimą, savireguliacijos optimizavimą išgyvenant riziką ir patiriant stresą, emocijų valdymą ir sportinę motyvaciją, sporto tarpkultūrinius aspektus ir kt. Trijų valandų seminarą vedė FEPSAC generalinis sekretorius PhD Xavier Sanchez, kuris yra licencijuotas sporto psichologas ir dirba dėstytoju Didžiojoje Britanijoje, taip pat yra Olandijos sporto psichologijos asociacijos narys. Seminare dalyvavo FEPSAC prezidentas prof. Paul Wylleman – sporto psichologas praktikas, dirbantis su Belgijos ir Olandijos didelio meistriškumo sportininkais, olimpiečiais, taip pat dėstytojaujantis Belgijoje.

  Kovo 21 d. vykusį seminarą vedė prof. Paul Wylleman ir FEPSAC vykdomosios tarybos nariaipsichologai PhD Anne-Marie Elbe, PhD Nadine Debois ir Caroline Jannes. Seminaro vedantieji pristatė savo praktinės-taikomosios veiklos sporto psichologijoje specializacijas, pagrindines mokslinių tyrimų sritis ir projektinę veiklą. Seminaro metu jie pasidalino savo praktine patirtimi ir teorinėmis įžvalgomis, aptardami klausimus – sportininkų charakteristikų įvertinimas sportinio rengimo proceso eigoje, sportinio identiškumo reikšmė, sportinių talentų kognityvinis pasiruošimas, sporto psichologų po-universitetinio rengimo sistemos formavimas, federacijos perspektyvinės veiklos kryptys ir kt.

  Lietuvos olimpinio komiteto patalpose vykusius seminarus koordinavo LSU Sporto psichologijos studijų programos socialinė partnerė — psichologė Lina Vaisetaitė, praktiniuose seminaruose kartu su sporto psichologija besidominčiais specialistais dalyvavo LSU Sporto psichologijos studijų programos magistrantai – Asta Pajarskienė, Jūratė Kriščiūnaitė, Andrius Liachovičius, Ugnius Veprauskas, studijų programos direktorė Aušra Griciūtė ir studijų programos socialiniai partneriai – psichologai Oksana Čekavičienė, Zigmas Petrauskas, taip pat LSU dėstytojai, sportininkų psichologiniu rengimu besidomintys treneriai.

 

Doc. dr. Aušros Griciūtės informacija