Krepšinio treniravimo ir valdymo programos magistrantai tęsė studijas Kroatijoje

Liepos pradžioje Splito universiteto Kineziologijos fakultete (Kroatija) vyko antrasis intensyvus LSU tarptautinės jungtinės magistrantūros studijų programos Krepšinio treniravimas ir valdymas studijų semestras. Studentai sėmėsi žinių ne tik iš Liublijanos universiteto dėstytojo prof. dr. Goran Vučkovič (Slovėnija), Splito universiteto dėstytojų – prof. dr. Durdica Miletič, doc. dr. Mario Jeličič, prof. dr. Boris Milavič ir Aleksandr Selmanovič, bet ir krepšinio ekspertų – Europos čempiono, buvusio Bostono „Celtics“ klubo žaidėjo Dino Radja (Kroatija), sėkmingiausio Slovėnijos ir vieno iš geriausių Europos trenerių Zmago Sagadin bei Gruzijos jaunimo krepšinio rinktinių koordinatoriaus Miloš Gligorijevič (Serbija).

„Studentai džiaugėsi galimybėmis susipažinti su įvairiais žmonėmis iš krepšinio pasaulio, palyginti nuomones, žinias, tendencijas ir gauti įvairių šalių trenerių patarimų“, – sako Jakub Lewandowski iš komandos „Stelmet BC Zielona Gora“ (Lenkija).

Kokybiškomis studijomis džiaugėsi komandos „Basketball England“ trenerio asistentas Dejan Vukušič: „Fantastiškos paskaitos su profesionaliais dėstytojais, puikiai suprantančiais krepšinio mokslą ir jo perspektyvas bei krepšinio treniravimo vadybą“.

Krepšinio treniravimo ir valdymo programoje studijuoja ne tik lietuviai, bet ir studentai iš JAV, Didžiosios Britanijos, Suomijos, Ispanijos, Maroko bei Lenkijos. Studijų programą parengė ir vykdo Lietuvos sporto universitetas (LSU) kartu su Splito (Kroatija) universitetu. Paskaitos studentams dėstomos anglų kalba. Studijos truks dvejus metus.

Ši programa išsiskiria iš kitų magistrantūros programų tuo, kad siūlo studentams unikalią galimybę derinti studijas su didelio meistriškumo sportu, trenerio darbu, profesionalia sportine veikla bei užtikrina svarbiausių krepšinio treniravimo ir valdymo kompetencijų įgijimą.

Per dvejus metus studentai studijuoja krepšinio techninį ir taktinį parengtumą, gilinasi į šiuolaikinį techninį ir taktinį lavinimą, taikomąją fiziologiją, mitybą ir neurobiologiją, taikomąją psichologiją, tobulina krepšinio varžybinės veiklos analizės žinias, susipažįsta su naujausiomis krepšinio technologijomis.

Įgytas žinias absolventai galės pritaikyti treniruodami krepšininkus, ugdydami jaunimą, krepšinio analitikos ar mokslinio tiriamojo darbo veikloje, dirbdami sveikatinimo ar fizinio pajėgumo didinimo specialistais. Jie galės dirbti sportininkų treniravimo technologijų tyrėjais analitikais, aukščiausios kvalifikacijos treneriais Lietuvos ar užsienio viešo ar privataus sektoriaus institucijose, žaidėjų atrankos vadybininkais.