Kauno regionui pristatyta sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo strategija

  Lietuvos sporto universiteto profesorė habil. dr. Irena Misevičienė bei studijų prorektorė prof. dr. Rasa Jankauskienė dalyvavo konferencijoje „Sveikatą stiprinantis Kauno regionas – ar einame teisingu keliu ir esame pasirengę naujiems iššūkiams? Prof. I. Misevičienė skaitė pranešimą „Iššūkiai regionui orientuojantis į Europos sveikatą stiprinančių regionų patirtį“. Prof. R.  Jankauskienė pristatė sveikatą stiprinančio fizinio aktyvumo strategiją bendruomenėje.
Aštuonių Kauno regiono savivaldybių atstovai, susirinkę į antrąją Sveikatą stiprinančio Kauno regiono konferenciją, aptarė pirmuosius savo veiklos žingsnius ir svarbiausias ateities gaires. Rūpinantis visuomenės sveikatos stiprinimu įsipareigota sutelkti savo žinias, patirtį bei energiją ir įgyvendinti ES sveikatos politikos „Sveikata 2020“ bei nacionalinės ,,Lietuvos sveikatos programos 2025“ siekinius. Savivaldybės, dalyvaujančios PSO sveikatą stiprinančių regionų tinkle, turi puikią galimybę perimti gerąją įvairių šalių patirtį ir veiksmingai dirbti sveikatinimo srityje.
  Konferencijos metu pritarta rezoliucijos projektui, kuriame pabrėžiama Kauno regiono savivaldybių politikų, administracijų ir jų padalinių vadovų, mokslo ir mokymo įstaigų vadovų, mokslininkų, įvairių sričių įstaigų vadovų ir specialistų, nevyriausybinių organizacijų ir bendruomenių, aktyvių piliečių bendradarbiavimo svarba. Prof. I. Misevičienė akcentavo, kad regionas turi turėti savo „Sveikatos planą“ ir koreguoti jį  penkeriems ar dešimčiai metų, atsižvelgiant į Europos sveikatos politikos „Sveikata 2020“ uždavinius. Plane būtina numatyti visų vyriausybinių, privačių ir nevyriausybinių organizacijų, kiekvieno piliečio ir visų regiono bendruomenių įsitraukimą į sveikatą stiprinančių veiklų vykdymą, patirties „Žinok kaip“ kaupimą ir pasidalijimą. Sveikatą stiprinantis Kauno regionas, vadovaudamasis šiais pasiūlymais, taip pat privalo ne tik parengti sveikatą stiprinančių veiklų regione planą, bet ir numatyti konkrečias jų įgyvendinimo priemones, vadovaujantis Europos „Sveikata 2020“ politikos dokumentu bei Geteborgo manifesto nuostatomis. 
  Prof. R. Jankauskienė savo pranešime pateikė mokslinių tyrimų apie bendruomenės fizinio aktyvumo skatinimą išvadas ir pabrėžė, kad būtina atlikti daugiau tyrimų, kurių rezultatai parodytų fizinį aktyvumą skatinančių intervencijų veiksmingumą. Programa „Sveikas senėjimas“ ir kitos programos numato galimybę tokiems projektams finansuoti. Sveikatą stiprinantis Kauno regionas gali būti pirmas regionas Lietuvoje, kur būtų galima sukurti, įgyvendinti ir patikrinti nacionaliniu mastu adaptuotą fizinio aktyvumo skatinimo (elgesio keitimo) programą, steigti bendruomenių sveikatingumo centrus arba ieškoti glaudesnio ryšio su regione veikiančiais sporto ir sveikatingumo centrais. Sporto ir sveikatingumo sektoriaus įtraukimas į regiono sveikatinimo darbą yra viena iš pagrindinių sėkmės prielaidų užtikrinant gyventojų fizinį aktyvumą ir sveikatą.
 
   LSU studijų prorektorės prof. dr. R. Jankauskienės ir prof. habil. dr. I. Misevičienės informacija