Idėja paskaitoje – naujas socialinės problemos sprendimas

      LSU Turizmo ir sporto vadybos studentai žino: studijų metu kremtame ne tik teorines žinias, jas galime pritaikyti ir praktikoje. Marketingo valdymas ir komunikacija – paskaita, kurioje originalias ir ilgai brandintas idėjas ne tik pristatome, bet skatinami dėstytojos lekt. Dianos Komskienės turime progą įgyvendinti.

      Šių metų trečio kurso studentai išsikėlė nemažą tikslą — suorganizuoti renginį, kuris suteiktų ne tik pramogą žiūrovams, bet, svarbiausia, įtrauktų itin aktualią socialinę problemą – smurtą prieš moteris. Nors daugeliui atrodo, kad smurtas šeimoje nėra labai paplitęs reiškinys, tačiau faktai rodo ką kita — kas trečia moteris Lietuvoje yra patyrusi smurtą. Negana to, patiriančių smurtą moterų skaičius kiekvienais metais sparčiai didėja, o visa tai lydi moterų pasiteisinimai: „Jis tikrai to nenorėjo“, „Jis nekaltas, tai aš“, „Jis taip elgiasi iš meilės“, „Reikėjo patylėti“, „Jis pažadėjo, kad tai tikrai paskutinis kartas“. Tapo akivaizdu, kad kovoti su šia problema yra būtina, tačiau nėra lengva.

      Siekiant  atkreipti visuomenės dėmesį į minėtą opią problemą, šių metų gegužės 11 d. vakarą viešbutyje „Via Baltica“ įvyko unikalus, pirmą kartą Lietuvoje organizuotas socialinis projektas „Misija: moterys prieš smurtą“. Renginio metu vyko įvairių kovos menų (bokso, dziudo, jujitsu, teakwondo, karatė, K-1) daugkartinių Lietuvos bei Europos čempionių, Lietuvos rinktinių narių pasirodymai. Kovomis ringe norėta įkvėpti moteris būti drąsiomis — netylėti, veržliomis — nelikti abejingomis, ryžtingomis — keisti gyvenimo būdą aktyvesniu.

      Prie projekto prisidėjo tiek esami, tiek buvę LSU studentai: Kauno sporto klubo „Dainralfas“ vadovas, LSU sporto psichologijos magistras Dainius Daukšas, turizmo ir sporto vadybos programos pirmo kurso studentė, kovos menų atstovė Evelina Adomulytė, ketvirtakursė Giedrė Šileikaitė, vadybos bakalaurą jau gavusios Nora Vaznelytė bei Ernesta Masytė ir kitos kovotojos. Abejinga neliko ir prie renginio prisidėjo LSU doc. dr. Vida Ivaškienė.

      Renginio metu nuskambėjusi frazė: „Misija: moterys prieš smurtą — įmanoma“ pergalingai paskelbė, kad kova prieš smurtą šeimoje buvo pradėta sėkmingai, tikslas pasiektas. Ši socialinio projekto iniciatyva buvo paskatinta LSU studenčių Živilės Belejevaitės, Rugilės Butkevičiūtės, Eglės Vitkutės, o realizuoti šią idėją padėjo Kauno sporto klubas „Dainralfas“ ir Všį „SVVOT“.

 

 

Živilės Belejevaitės informacija