Praūžė keturioliktoji LSU treniravimo mokslų konferencija

Gruodžio 14 d. (ketvirtadienį) Lietuvos sporto universitete (LSU) įvyko jau keturioliktoji tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Sportininkų rengimo valdymas“, kurią organizavo šalies sporto mokslo lyderis LSU.

Mokslinės-praktinės konferencijos tikslas – skleisti Europos ir pasaulio sporto mokslo naujoves, dalytis naujausių tyrimų rezultatais su mokslininkais, doktorantais, studentais ir praktikais, atliekančiais tyrimus ir dirbančiais sporto srityje.

„Jau daugiau nei dešimtmetį LSU Treniravimo mokslų katedros iniciatyva organizuojame mokslinę konferenciją, naudingą visiems treneriams-praktikams ir, žinoma, mokslininkams, dėstytojams bei studentams. Šiuo renginiu siekiame supažindinti Lietuvos trenerius su naujausiomis mokslo tendencijomis, kurias jie galėtų taikyti praktikoje.

Renginio lektoriai turi ypač daug patirties savo srityse ir šiemet kalbėjo aktualiomis mitybos ir psichologijos temomis bei pristatė naujausias treniravimo metodikas. Beje, ateinančiais metais Paryžiuje vyks olimpinės žaidynės, tad sulaukėme tikrai aktyvaus trenerių dalyvavimo. Taip tikimės ir svaraus mūsų mokslininkų indėlio į aukščiausius sportininkų pasiekimus“, – kalbėjo LSU rektorė Diana Rėklaitienė.

Apie Omega-3 riebalų rūgščių įtaką profesionalių ir mėgėjų atletų organizmams kalbėjo biomedicinos mokslų daktarė, LSU docentė ir dietistė Sandrija Čapkauskienė.

LSU Sveikatinimo ir reabilitacijos katedros profesorius, Lietuvos asociacijos „Sportas visiems“ prezidentas ir Europos pagyvenusių žmonių ir fizinio aktyvumo tyrimų grupės (EGREPA) narys Nerijus Masiulis konferencijoje nagrinėjo raumenų jėgos treniravimo tematiką.

Pranešimą apie skausmo vietą geros jausenos kontekste sporto bendruomenėje pristatė pirmoji Lietuvos rinktinės psichologė olimpinėse žaidynėse Aistė Žemaitytė, prisidėjusi prie būrio Lietuvos sporto žvaigždžių ugdymo ir jų laimėjimų.

Apie fascijų įtaką sportininkų judėjimui ir naują žvilgsnį į jų treniravimą mokslinėje-praktinėje konferencijoje kalbėjo biomedicinos mokslų daktarė, LSU docentė, „Pilates house“ studijos įkūrėja ir pilateso mokytoja Kristina Zaičenkovienė.

Plenarinius LSU mokslinės-praktinės treniravimo mokslų konferencijos pranešimus moderavo LSU dėstytojai, LSU sporto mokslo ir inovacijų instituto mokslininkai Rima Solianik ir Mantas Mickevičius.

Prie renginio prisidėjo Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Olimpinis solidarumas, Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Nacionalinė sporto agentūra. Renginio partneris – AB „Audimas“.