Fiziškai aktyvūs – laimingesni. Tai projektas, skatinantis judėti

Būti fiziškai aktyviems, stiprinti kūną ir neprarasti geros nuotaikos – ypač svarbu siaučiant Covid-19 pandemijai ir daug laiko praleidžiant namuose.

Pavargote nuo nuotolinių pamokų ir susitikimų? Jaučiate skausmą nugaroje ar nesusikaupiate svarbiems darbams? Lietuvos sporto universiteto (LSU) profesionalai kviečia moksleivius, jų draugus ir visus, kurie nori būti fiziškai aktyvūs, jungtis į vaizdo mankštas. Sportiški dėstytojai, treneriai, studentai patars įvairiomis fizinio aktyvumo, mitybos, sporto psichologijos bei kitomis temomis.

#Jogos pratimai „lėktuvėlis“ ir „drakonas“
LSU Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos studentė, jogos trenerė Guoda Sukockaitė kviečia šią dieną skirti jogai. Vaizdo mankštoje mokysimės atlikti dar keletą jogos pratimų – lėktuvėlį ir drakoną. „Prieš darydami šiuos jogos pratimus, apšilkite kojas ir klubus. Pratimai – smagūs, bet nelengvi“, – sako Guoda.

#Mankšta sėdint
Per karantiną daug laiko praleidžiame sėdėdami, bet net ir tokioje padėtyje galime daryti mankštą. „Nereikia niekur eiti, nereikia net atsistoti. Mankštintis galime tiesiog sėdėdami“, – sako LSU doktorantė, trenerė Laura Tumynaitė. Vaizdo mankštoje Laura parodys kelis paprastus pratimus, kuriuos galime atlikti namuose.

#Pratimas nugarai, rankoms ir kojoms
LSU dėstytoja, trenerė dr. Kristina Zaičenkovienė kviečia visus atlikti paprastą pratimą atsiklaupus keturiomis, kurio metu ne tik sustiprinsite nugaros raumenis, bet pamankštinsite rankas ir kojas. „Kad pratimas nebūtų per lengvas, mums reikės ir buteliuko su vandeniu. Jei pavyks išlaikyti jį ant nugaros pratimu metu – vadinasi, pratimą darote taisyklingai“, – sako LSU dėstytoja.

#Kvėpavimo pratimai stovint
„Sėdint susirietus netaisyklingoje padėtyje spaudžiame ne tik širdį ir plaučius, bet ribojame ir diafragmos paslankumą. Jeigu norime, kad mūsų diafragma dirbtų veiksmingai, turime užtikrinti taisyklingą kūno padėtį“, – sako LSU dėstytoja, kineziterapeutė doc. dr. Vilma Dudonienė. Ji vaizdo mankštoje parodys keletą pratimų, kaip taisyklingai stovint atlikti kvėpavimo pratimus, kad diafragma funkcionuotų puikiai.

#Pratimai koordinacijai, pusiausvyrai ir smegenų veiklai gerinti
LSU studentė, jogos trenerė Guoda Sukockaitė kviečia visus pasimankštinti! Vaizdo mankštoje Guoda parodys keletą smagių pratimų koordinacijai ir smegenų veiklai gerinti. Viskas, ko reikės šiai mankštai – tik kelių kamuoliukų! Tiks teniso ar kiti paprasti, šoklūs kamuoliukai! Linkime smagios mankštos!

#Tempimo pratimai visoms raumenų grupėms
Tempimo pratimai sportui yra būtini ir juos patariama atlikti kiekvieną kartą sportuojant – tiek treniruotės pradžioje, tiek pabaigoje. LSU doktorantė, trenerė Laura Tumynaitė vaizdo mankštoje pristatys tempimo pratimus visoms raumenų grupėms. Kviečiame prisijungti ir sportuoti kartu!

#Pratimai taisyklingai nugaros padėčiai
Per karantiną daug laiko praleidžiame sėdėdami, todėl yra itin svarbu išlaikyti taisyklingą nugaros padėtį, kad neapkrautume raumenų ar kaklo. Kaip išmokti sėdėti taisyklingai, pasakoja LSU dėstytoja, trenerė dr. Kristina Zaičenkovienė.

#Tempimo pratimai krūtinės ląstos raumenims
Tiek vaikams, tiek suaugusiesiems, praleidžiantiems daug laiko prie kompiuterio, būtina daryti poilsio pertraukėles. Jas išnaudokime turiningai – darykime tempimo pratimus krūtinės ląstos raumenims.
Vaizdo reportaže LSU dėstytoja doc. dr. Vilma Dudonienė parodys, kaip taisyklingai atlikti paprastus pratimus su lazda. Kviečiame visus pasimankštinti!

#Reakcijos ir koordinacijos pratimai
Namuose tikrai surasite kelis kamuoliukus, virvelę, o gal ir balioną. Tad greitai susiruoškite ir kartu su LSU dėstytoja, trenere Aida Gaižauskiene atlikite pratimus reakcijai ir koordinacijai lavinti. Užtikriname – gerų emocijų nepristigsite.

#Kojų pratimai su kamuoliukais
Pernelyg ilgai sėdite prie darbo stalo ir kompiuterio? Metas pamankštinti kojas! LSU dėstytoja, trenerė dr. Kristina Zaičenkovienė siūlo keletą nesudėtingų pratimų, kuriems atlikti reikės dviejų kamuoliukų. „Pirmiausia pamasažuokite pėdas, kad atpalaiduotumėte padą ir lengviau atliktumėte pratimus kojų raumenims bei pusiausvyrai lavinti“, – pataria trenerė. Kartodami jos judesius nepamirškite taisyklingai kvėpuoti.

#Pratimai juosmeninei daliai stiprinti
Ilgai sėdint itin pavargsta stuburo juosmeninė dalis. Kad ją sustiprintumėte, 2–3 kartus per savaitę ant kilimėlio atlikite keletą pratimų, kuriuos siūlo LSU doktorantė, trenerė Laura Tumynaitė. „Kiekvieną pratimą atlikite 10–15 kartų. Jeigu mankštindamiesi jaučiate įtampą nugaroje, nepamirškite tempimo pratimų“, – pataria trenerė Laura.

#Jogos pratimai „Saulės pasveikinimas“
Jus vilioja joga, bet dar neišbandėte? Tuomet junkitės prie Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos studentės, jogos trenerės Guodos Sukockaitės ir kartu su ja atlikite keletą „Saulės pasveikinimo“, arba Surya Namaskar, pratimų. Jie padės gerai ištempti ir apšildyti kūną, suteiks tonuso raumenims, vidaus organams. „Net ir trumpai pasimankštinę jausitės kur kas energingesni“, – užtikrina Guoda.

#Atsispaudimai. Kūno pramankšta
Vaizdo reportaže LSU Treniruoklių salės fizinio aktyvumo specialistas Armenas Šaginianas parodys pramankštos kompleksą sąnariams ir raumenų grupei, supažindins su atsispaudimų metodika, paaiškins, kokius bazinius pratimus reikia atlikti norint atpalaiduoti raumenis.

#Atsispaudimai. „Piramidės“ metodika
Norint taisyklingai daryti atsispaudimus, galima taikyti keletą skirtingų metodikų. Atsispaudimus „nuo suoliuko“ mokėmės ankstesnėje vaizdo mankštoje, o šįkart fizinio aktyvumo specialistas Armenas Šaginianas parodys, kaip atsispaudimus atlikti vadinamuoju „piramidės“ principu.
„Tai puiki metodika norint padidinti raumenų jėgą ir apimtis. Nepamirškite prieš pratimą daryti pramankštą, o tarp atsispaudimų – 10-15 sekundžių pertraukas“, – pataria Armenas.