Europos čempionatus vertina Lietuvos sporto universiteto mokslininkai

Berlyne vykusiame Europos lengvosios atletikos čempionate puikiai pasirodė Lietuvos lengvaatlečiai. LSU absolventas, disko metikas Andrius Gudžius paskutiniuoju bandymu diską nusviedė 68,46 m ir tapo Berlyne vykstančio čempionato aukso medalininku. Ieties metikė Liveta Jasiūnaitė pelnė bronzą nusviedusi ietį 61,59 m. Dar penki Lietuvos sportininkai pateko į geriausiųjų aštuntuką.

Lietuvos sporto universiteto (LSU) mokslininkai ir treneriai atidžiai stebėjo pasirodymus ir dalijasi savo įžvalgomis apie Europos lengvosios atletikos čempionatą. LSU mokslininkės, lengvosios atletikos trenerės Jūratės Stanislovaitienės nuomone, šiame Europos čempionate pasiekta daugiau asmeninių, čempionato rekordų, geriausių sezono rezultatų nei 2016-aisiais. Prieš dvejus metus nemažai stiprių sportininkų nedalyvavo šiame čempionate, nes ruošėsi olimpinėms žaidynėms. Trenerė džiaugiasi, kad kiekviename Europos čempionate dalyvauja vis daugiau Lietuvos sportininkų.

„Maloniai nustebino Livetos Jasiūnaitės iškovota bronza ieties metimo rungtyje, labai nudžiugino Agnės Orlauskaitės – Šerkšnienės 400 m startai bėgimo takelyje ir pasiekta aukšta 6-oji vieta. Ji, kaip ir 1500 m bėgikas Simas Bertašius, visą sezoną demonstravo aukštą sportinę formą ir ją išlaikė iki pat Europos čempionato“, – savo pastebėjimais dalinosi J. Stanislovaitienė.

LSU profesorius Albertas Skurvydas atidžiai stebėjo ne tik Berlyne vykusį Europos lengvosios atletikos čempionatą, bet ir visą Europos sporto daugiašakį čempionatą Glazge. Primename, kad daugiašakis čempionatas apima plaukimo, irklavimo, dviračių sporto, golfo, gimnastikos ir triatlono sporto šakas.

Prof. A. Skurvydas išskiria Lietuvos plaukikų ir lengvaatlečių pasirodymus, nors šiose sporto šakose ne vieną dešimtmetį stebima milžiniška konkurencija. Jis pabrėžia ypatingą plaukiko Dano Rapšio talentą, o iš disko metiko Andriaus Gudžiaus tikisi disko metimo pasaulio rekordo.

„Džiaugiuosi lengvaatlečių Livetos Jasiūnaitės, Airinės Palšytės, Brigitos Virbalytės-Dimšienės ir Simono Bertašiaus pasirodymais ir tikiu jų potencialu siekti aukštesnių rezultatų. Maloniai stebina irkluotojai, tačiau nuvylė dviratininkai“, – teigia prof. A. Skurvydas.

Profesorius pasidalijo įžvalga, kad sprinteriams reikia net 75 proc. įgimto talento, kad pasiektų aukštų rezultatų, todėl Lietuvoje būtina gerinti jų paieškos ir atrankos sistemą.

Profesorius pastebi, kad treneriams trūksta sporto psichologijos, sportininkų mitybos žinių.

„Sporto mokslas pateikia daug ir įvairių sprendimo būdų kaip sportininkams siekti geresnių rezultatų. Taip pat labai svarbu, kad tai būtų bendras trenerių, sportininkų, sporto fiziologų,  biomechanikų, psichologų ir mitybos specialistų darbo rezultatas. Universiteto mokslininkai planuoja parengti seminarų, kurie padėtų siekti aukščiausių rezultatų, ciklą“, – teigia LSU profesorius.