ERASMUS programos 30-mečio renginiuose Lietuvai atstovavo LSU docentė B. Statkevičienė

  Šiemet visa Europa mini ERASMUS programos 30 metų jubiliejų. Didžiulės sėkmės sulaukusi Europos mobilumo programa prasidėjo 1987 metais, o per savo gyvavimo istoriją praturtino daugiau nei 9 milijonus europiečių, kurie, pasinaudodami programos galimybėmis, padidino savo įsidarbinimo galimybes, gilino žinias ir kompetencijas, išmoko naujų kalbų arba naujai atrado savanorystės privalumus.

  Minint šį garbingą jubiliejų, atstovauti Lietuvai ERASMUS programos 30-mečio renginiuose išrinkta LSU docentė ir aktyvi ERASMUS programos dalyvė Birutė Statkevičienė. Europos Komisija pasitiko šį jubiliejų šūkiu „Nuo ERASMUS iki ERASMUS+: 30-ies metų istorija“ ir surinko sėkmės istorijas iš visų programoje dalyvaujančių šalių, tarp kurių įtraukta ir LSU dėstytojos istorija.

  Savo sėkmės istorijoje doc. B. Statkevičienė teigia: „Tikiu, kad Erasmus programa ne tik sujungia žmones tvirtai draugystei ir bendradarbiavimui peržengiant savo šalies ribas, bet ir suteikia daugybę progų dalintis žiniomis bei mokytis vieniems iš kitų“.

  Sausio 26 d. Europos Parlamente Briuselyje įvyko pirmasis ERASMUS+ programos 30-mečiui paminėti skirtas renginys, į kurį buvo pakviesta po vieną atstovą iš kiekvienos programoje dalyvaujančios šalies. Atrinkti atstovai sudarys ERASMUS Alumni ir bus programos „ambasadoriais“ minint šį jubiliejų savo šalyse. Jubiliejiniame renginyje Lietuvai atstovavo doc. Birutė Statkevičienė, kuri pirmą kartą ERASMUS programoje dalyvavo 2001 metais ir per savo dalyvavimo laikotarpį vyko skaityti paskaitų į Graikijos, Portugalijos, Italijos, Ispanijos ir Čekijos universitetus.

  Kaip pasakoja doc. B. Statkevičienė, renginyje dalyvavo delegatai ne tik iš Europos Sąjungos šalių, bet ir atstovai iš Pietų Afrikos, Turkijos, Ukrainos ir Moldovos. Šiam renginiui buvo išleistas specialus leidinys su visų šalių atstovų nuotraukomis ir dalyvavimo ERASMUS programoje istorijomis. Europos Parlamente ir Europos Komisijos būstinėje vyko simpoziumai, diskusijos ir spaudos konferencijos, kur Europos komisarai Tibor Navracsics ir Marianne Thyssen apžvelgė ERASMUS programos pasiekimus ir poveikį, o dalyviai dalijosi savo darbo sėkme bei patirtimi.

 

Tarptautinių ryšių skyriaus informacija