Dvi savaites Akademijoje vyko NordPlus projekto „Šiaurės ir Baltijos šalių trenerių rengimo tinklas“ mokymai

Dvi savaites Akademijoje vyko NordPlus projekto „Šiaurės ir Baltijos šalių trenerių rengimo tinklas“ ( NordPlus project „Nordic and Baltic Coach Training Nertwork“) mokymai „Treniravimas (pagrindai)“ ( „Sports Coaching (Basics) “). Juose dalyvavo 23 klausytojai iš Latvijos, Lietuvos , Suomijos ir Švedijos. Tai treneriai dirbantys įvairiuose sporto klubuose, mokyklose ir asociacijose, turintys tarptautinės patirties, stažavęsi užsienyje arba dalyvavę tarptautinėse varžybose bei studentai – būsimieji treneriai.

 
Kursų klausytojams dviejų dienų teorines ir praktines paskaitas dėstė prof. habil.dr.Antanas Skarbalius, prof. dr.Aleksas Stanislovaitis, prof. dr. Jonas Poderys, doc.dr. Sigitas Kamandulis ir dr. Nerijus Masiulis. Praktinės paskaitos vyko sporto klubuose, salėse ir LKKA manieže. Kursų klausytojams buvo dėstomos jėgos ir galios, ištvermės, pusiausvyros, greitumo ir kitų fizinių galių teorinės bei praktinės pratybos. Po paskaitų kursų dalyviai turėjo atlikti praktines užduotis- parengti treniruočių planą naudodami tinkamas metodikas bei jį pristatyti. „ Kursų klausytojams suteikėme naujausias žinias apie greitumo fizinę ypatybę. Tai svarbu kiekvienai sporto šakai, praktinėse paskaitose dalyvavo ir savo patirtimi dalinosi LKKA absolventė, olimpinė vicečempionė Austra Skujytė ir magistrantas, universiados vicečempionas Rytis Sakalauskas“,- sakė prof.A.Stanislovaitis. Prof.habil.dr. A.Skarbalius kursų klausytojams pristatė treniravimo teorijos pagrindus ir liko sužavėtas kursų klausytojais.„ Tai- motyvuoti klausytojai. Surengėme įdomias diskusijas, netrūko klausimų“, – sakė A.Skarbalius. Kursų nauda neabejojo ir jų klausytojai. „ Akademijos dėstytojai pakeitė mano požiūrį į trenerio darbą, gavau daug žinių, supratau, kad tai sudėtinga sistema be kurios neįmanoma pasiekti rezultatų,“- sakė Audrius Kancleris iš Klaipėdos ledo ritulio klubo „Skatas“ . Gerus įspūdžius išsiveš ir svečiai iš užsienio. „ Pavadinčiau šiuos mokymus ne treniravimo sistemos pagrindais, o kur kas aukštesnio lygio programa. Įspūdį paliko dėstytojai, jie puikūs savo sričių profesionalai“,- sakė suomis Anton Mirolybov iš Suomijos krepšinio asociacijos. Praėjusį šeštadienį kursai baigėsi, o jos klausytojams išduoti pažymėjimai, atitinkantys „B“ trenerio licenciją (pagal Pasaulinę trenerių kvalifikacijos ir kompetencijos pripažinimo sistemą, ECC ir ICCE).
 
Pasak Akademijos Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjos Irenos Čikotienės, Nord Plus projektas Akademijoje įgyvendinimas 3 metus, o pavasarį vyks paskutinis projekto renginys. „ Per šiuos metus tobulinome trenerių rengimo programą, didinome studentų, dėstytojų ir jaunų trenerių mobilumą, susipažinome su Šiaurės ir Baltijos šalių trenerių rengimo programomis. Mūsų tikslas parengti bendrą trenerių rengimo programą, kad ji būtų pripažinta visose projekte dalyvavusiose šalyse. Akademijos dėstytojų žinios ir patirtis šiam projektui labai svarbi“,- sakė I.Čikotienė.
 
Šiaurės ir Baltijos šalių trenerių rengimo tinklo kūrimo projektas jau trejus metus finansuojamas iš Šiaurės šalių NordPlus fondo. Šio projekto koordinatorė – Lietuvos kūno kultūros akademija ir vieni aktyviausių partnerių – Švedijos SCANIA federacija, Pietų Danijos universitetas, Latvijos sporto pedagogikos akademija, Kauno centro sporto mokykla, Lietuvos lengvosios atletikos federacija, Lietuvos plaukimo federacija, Lietuvos šaudymo sporto sąjunga ir Švedijos Lundo bei Estijos Tartu universitetai. Partneriai siekia sukurti tarptautinius studijų modulius, organizuoti tarptautinius intensyvius kursus, gerinti trenerių kvalifikacijos kėlimo kokybę ir trenerių mobilumą Šiaurės bei Baltijos šalių regione.