Būti krepšinio treneriu reikia ir pašaukimo

Lietuvos krepšinio treneriai vertinami visame pasaulyje, o dėmesio šiai sporto šakai netrūksta. Nors tapti geru specialistu reikia ne vienerių metų, tačiau šis kelias įdomus ir viliojantis daugeliui jaunų žmonių. Lietuvos sporto universiteto (LSU) absolventai- vieni žinomiausių krepšinio specialistų ne tik Lietuvoje. Universitetą garsina čia studijas baigęs, LSU Garbės daktaras ir Lietuvos krepšinio federacijos Garbės prezidentas Vladas Garastas, buvę Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausieji treneriai Antanas Sireika ir Kęstutis Kemzūra, kiti specialistai.    

Studijos Lietuvos sporto universitete vilioja ne tik abiturientus, bet ir žinomus krepšininkus bei trenerius. „Studijavau tuometiniame Lietuvos kūno kultūros institute. Įgijau daug būtinų žinių, o svarbiausia- susitikau man didelę įtaką padariusius dėstytojus. Norėčiau paminėti praeityje žinomą Lietuvos krepšininką, trenerį Stepą Butautą. Studijos man suteikė žinias ir galimybes jas pritaikyti. Studijavau ir žaidžiau krepšinį, svajojau apie trenerio darbą ir visada to siekiau“,- sakė universiteto absolventas, buvęs Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra. Lietuvos krepšinio lygos bronzą iškovojusios Klaipėdos  „Neptūno“ komandos vyriausiasis treneris, universiteto absolventas Kazys Maksvytis įsitikinęs, kad geros studijos atveria daug galimybių. „Krepšinio trenerio perspektyvos- didelės. Universitetas rengia geriausius specialistus. Žinoma, vien studijų neužtenka. Reikia daug ir sunkiai dirbti, labai svarbu gerai mokėti anglų kalbą, be jos dabartinis krepšinis- neįsivaizduojamas. Džiaugiuosi, kad su manimi kartu dirba fizinio parengimo treneris, LSU magistrantas Benas Kentra, gydytojas, taip pat LSU absolventas Giedrius Sabaliauskas“,- pasakojo treneris K. Maksvytis. Lietuvos specialistai pasaulyje vertinami, tačiau konkurencija yra didelė, tad darbui reikia rengtis nelaukiant studijų pabaigos. „Būsimiems studentams linkėčiau, kad sprendimą priimtų išgirdę širdies balsą. Vien noro neužtenka. Tai- įdomus, tačiau daug jėgų reikalaujantis darbas, o daugumai- ir gyvenimo būdas. Tikiuosi, kad pasirinksite tai, ko labiausia norite, o Lietuvos sporto universitetas suteiks būtinų žinių“,- sakė treneris K. Kemzūra.

Lietuvos sporto universitetas rengia 34 sporto šakų, tarp jų ir krepšinio, trenerius. Pasirinkę Treniravimo sistemų studijų programą, studentai įgys žinias ir gebėjimus, reikalingus darbui su sportininkų treniravimu susijusiose srityse. Studijų metu jiems bus suteiktos sportinio meistriškumo žinios, varžybų organizavimo įgūdžiai, mokoma nustatyti ir įvertinti sportininkų galias ir parengti treniruočių programas, gebės treniruoti įvairaus amžiaus ir meistriškumo sportininkus.

Žinomus krepšininkus ir trenerius vilioja ir unikali Tarptautinės krepšinio trenerių magistro studijų programa. Ją rengia Lietuvos sporto ir Vusterio (Anglija) universitetai kartu su Lietuvos krepšinio federacija. Magistro studijas baigė krepšininkai Robertas Javtokas, Arvydas Macijauskas, Dainius Adomaitis, o jose  žiniomis dalinasi žinomi Lietuvos ir užsienio krepšinio specialistai.

„Lietuvos sporto universitete dirba vieni žinomiausių krepšinio specialistų šalyje- docentai Rūtenis Paulauskas ir Šarūnas Sakalauskas. Baigę studijas, kartu su diplomu, studentams išduodama ir krepšinio trenerio licencija, kuri atveria galimybes daugelyje šalių. Mes vieninteliai rengiame krepšinio trenerius Lietuvoje, o nuo rudens, šias ir daugumą kitų Treniravimo sistemų  studijų programos specializacijų, pasiūlysime anglų kalba. Treniravimo sistemų progaramos absolventams darbo tikrai nereikia ieškoti“,- teigė LSU Sporto biomedicinos fakulteto dekanas, Lietuvos krepšinio trenerių asociacijos generalinis sekretorius Nerijus Masiulis.

Daugiau apie Treniravimo sistemų studijų programą rasite: https://www.lsu.lt/studijos/studiju-programos/sporto-biomedicinos-studiju-programos/bakalauro-studijos/treniravimo-si-0

 

Žilvinas Slauskis,

LSU atstovas žiniasklaidai