Baigėsi LSU tarptautinė mokslinė konferencija „Sporto ir laisvalaikio vadyba: tendencijos ir iššūkiai“

  Gruodžio 4—6 d. vyko II-oji tarptautinė mokslinė ir VI-oji ISSSS konferencija, kurią organizavo Lietuvos sporto universiteto Sporto edukologijos fakultetas. Konferencijoje dalyvavo apie 70 dalyvių iš 14 šalių (Lietuvos, Latvijos, Ispanijos, Lenkijos, Portugalijos, Italijos, Čekijos, Vengrijos, Vokietijos, Japonijos, Saudo Arabijos, Rusijos, Baltarusijos, Jungtinės Karalystės).

  Plenarinė sesija pirmąją konferencijos dieną vyko Kaune („Park Inn by Raddison“ viešbučio konferencijų salėje). Jos metu pranešimus skaitė Garbės svečias prof. Gyongyi Foldesi (Semelveis Universitetas, Vengrija), prof. Jerzy Kosiewicz (J. Pilsudskio Kūno Kultūros Universitetas, Lenkija), Maria Kavussanu (Birmingemo Universitetas, Jungtinė Karalystė), prof. Patrizia Zagnoli (Florencijos Universitetas, Italija), doc. dr. Ferran Calabuig Moreno (Valencijos Universitetas, Ispanija) ir Nadezda Chashenko (Psichologijos Institutas, Rusijos mokslų akademija, Rusija). Tą pačią dieną pranešimų sesijos „Tendencijos ir iššūkiai sporto ir laisvalaikio vadyboje“ metu pristatyti 8 žodiniai ir 25 stendiniai pranešimai.  

  Antroji konferencijos diena vyko „Tony Resort“ konferencijų centre (Anupriškės, Trakų raj.). Tądien konferencija buvo suskirstyta į tris sesijas: „Tendencijos ir iššūkiai sporto vadyboje“ (pristatyta 16 pranešimų), „Socializacija per sportą ir laisvalaikį“ (pristatyti 8 pranešimai) ir „Fizinis aktyvymas ir laisvalaikis“ (pristatyti 6 pranešimai).

  Trečioji konferencijos diena buvo skirta dalyvių pažinčiai su Kaunu, aplankant Kauno pilį, Šv. Jurgio bažnyčią, Kunigų seminariją, Rotušę, kalėdinę eglutę, Katedrą, Perkūno namą bei funikulieriumi pakylant į Aleksoto apžvalgos aikštelę.

  „Džiaugiuosi, kad ši konferencija buvo organizuojama kartu su ISSSS ir sulaukė didelio kolegų iš Europos bei tolimesnių kraštų, tokių kaip Japonija ar Saudo Arabija, susidomėjimo. Konferencijos aktualumą įrodė ir tai, kad ją parėmė Lietuvos mokslo taryba, Lietuvos olimpinė akademija, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas bei Lietuvos sporto federacijų sąjunga“ – teigė Sporto edukologijos fakulteto dekanas doc. dr. Arūnas Emeljanovas.

  Konferencijos nauda įsitikinusi Sporto vadybos, ekonomikos ir sociologijos katedros vedėja doc. dr. Biruta Švagždienė: „Mokslininkams tai buvo puiki galimybė ne tik kurti žinias, bet ir jomis keistis, išsaugoti bei stebėti tyrimų rezultatų kaitą. Todėl tikiuosi, kad kartu praleistas laikas ir pristatyti tyrimai ateityje padės mokslininkams aiškiau apibrėžti mokslinę problemą, dalytis naujomis idėjomis, formuluoti klausimus, kūrybiškai spręsti eksperimentines ir teorines problemas, skleisti rezultatus ir taip užtikrinti grįžtamąjį ryšį. Viliuosi, kad konferencijoje gimusios idėjos skatins Lietuvos ir pasaulio mokslinių bei akademinių bendruomenių diskusijas, padės analizuoti, vertinti ir plėtoti savo požiūrį į tarpdisciplinines bei tam tikros srities mokslo problemas“.

  „Ši konferencija dar kartą įrodė sporto ir laisvalaikio vadybos žinių augimą. Daugiau nei septyniasdešimt dalyvių iš įvairių pasaulio šalių pristatė žodinius ir stendinius pranešimus, dalydamiesi mokslinių tyrimų patirtimi, įžvalgomis, tendencijomis bei iššūkiais sporto ir laisvalaikio vadybos srityje“ – teigė konferencijos organizacinio komiteto pirmininkė doc. dr. Irena Valantinė.

 

 

 

Konferencijos organizacinio komiteto informacija