Audrius Sniečkus sėkmingai apgynė daktaro disertaciją

    Lietuvos sporto universiteto doktorantas Audrius Sniečkus apgynė daktaro disertaciją  „Raumenų pažaidos priklausomumas nuo  krūvio išdėstymo strategijos, sportininkų specializacijos ir genotipo“. Disertacijoje buvo siekiama išsiaiškinti skirtingų krūvių išdėstymo strategijų, sportininkų specializacijos ir ACTN3 genotipo poveikį raumenų funkcijai po raumenų pažaidą sukeliančio fizinio krūvio. Nustatyta, kad du vienodi apimtimi ir intensyvumu, bet skirtingai išdėstyti fiziniai krūviai, sukelia nevienodą raumenų pažaidos rodiklių dinamiką pratybų ciklo metu, ir skirtingai pagerina raumenų funkciją: staigus krūvio didinimas sukelia didesnę pažaidą, bet labiau pagerina raumenų funkciją, palyginus su nuosekliai didinamu krūviu. Nors manoma, kad koncentrinės pratybos padaro raumenis jautresnius pažaidai sukeltai ekscentrinių fizinių krūvių, tačiau tyrimas parodė, kad koncentriškai treniruoti dviratininkai nebuvo jautresni ekscentrinių krūvių sukeltai raumenų pažaidai palyginus su ekscentriškai treniruotais ilgųjų nuotolių bėgikais. ACTN3 XX genotipas suteikia didesnį atsparumą raumenų pažaidai, nors skirtumai tarp genotipo grupių yra nedideli.

   „Esu futbolo treneris ir kūno kultūros mokytojas, todėl ši tema man labai svarbi. Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę atlikti tyrimus kartu su Lietuvos sporto universiteto mokslininkais“, – sakė dr. A.Sniečkus.

   Pasak disertacijos darbo vadovo, LSU Judesių fundamentaliųjų ir klinikinių tyrimų centro vedėjo doc.dr. Sigito Kamandulio, pasaulio mokslininkų ir sporto trenerių supratimas apie raumenų pažaidos reikšmę sportininko treniruotės procese yra vis dar labai ribotas. „ A. Sniečkaus disertacija pateikia naujų duomenų apie raumenų adaptacines galimybes po vienkartinių ir ilgalaikių fizinių krūvių bei genetinių veiksnių svarbą fizinių pratimų sukeltai pažaidai. Mūsų tyrimai pasirodė įdomūs tarptautinei bendruomenei. Išspausdinti  straipsniai aukšto lygio Anglijos, JAV  ir Kanados sporto mokslo ir fiziologijos žurnaluose leidžia tikėtis didesnio mūsų Universiteto žinomumo mokslo pasaulyje“,- sakė doc.dr. S.Kamandulis

   Disertacijos gynimo taryba:

   Pirmininkas- Prof. dr. Arvydas STASIULIS Lietuvos sporto universitetas (Biomedicinos mokslai, biologija –01B)

   Doc. dr. Aidas ALABURDA Vilniaus universitetas (Biomedicinos mokslai, biofizika – 02B)

   Doc. dr. Saulius ŠATKAUSKAS Vytauto Didžiojo universitetas (Biomedicinos mokslai, biofizika – 02B)

   Dr. Virginija BUKELSKIENĖ Vilniaus universitetas (Biomedicinos mokslai, biologija – 01B)

   Doc. dr. Miglė BACEVIČIENĖ Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos sporto universitetas (Biomedicinos mokslai, visuomenės sveikata – 09B).

   Oficialieji oponentai:

   Prof. dr. Aleksas STANISLOVAITIS Lietuvos sporto universitetas (Biomedicinos mokslai, biologija – 01B)

   Prof. habil. dr. Vida MILDAŽIENĖ Vytauto Didžiojo universitetas (Biomedicinos mokslai, biologija, 01B).

 

LSU Doktorantūros ir mokslo skyriaus informacija