Akademijoje vyko seminaras „Mitochondrijos ir širdies apsauga nuo išeminio pažeidimo”

Jame pranešimą skaitė žymi mokslininkė, LSMU Neuromokslų instituto Biochemijos laboratorijos vedėja bei Biochemijos katedros profesorė Vilmantė Borutaitė. Beje, ji ne vienerius metus sėkmingai dirbo Kembridžo (Anglija) universitete, o vesti seminarą pakvietė Akademijos mokslininkai.

Pagrindinės prof. V.Borutaitės mokslinio darbo sritys: mitochondrijos ir lastelių žūtis galvos smegenų ir širdies išemijos metu,  mitochondrijų sąveikos su azoto monoksidu, beta-amiloido oligomerų sukeltos neuronų žūties mechanizmų tyrimai.

Profesorė yra publikavusi daugiau kaip  100  mokslinių straipsnių. 1998 – 2006 m. ji buvo  Kembridžo universiteto Biochemijos katedros tyrėja. Wellcome Trust ir British Heart Foundation finansavo jos vykdomus projektus: buvo tiriama azoto monoksido ir mitochondrijų sąveika, mitochondrijų vaidmuo išemijos sukeltai širdies ir galvos smegenų ląstelių žūčiai, azoto monoksido vaidmuo sukeliant ląstelių žūtį ir apsaugant nuo išeminės pažeidos.

2006 m. profesorė grįžo į Lietuvą ir tapo Biochemijos laboratorijos Neuromokslų instituto buvusiame Kauno Medicinos universitete (dabar – Lietuvos Sveikatos Mokslų universitetas) vedėja.

2008 m. prof. V.Borutaitės pasiekimai įvertinti  Lietuvos nacionaline mokslo premija. 2011 m.ji  laimėjo prestižinį Europos socialinio fondo remiamą Global grant (Visuotinė dotacija) projektui „Mitochondrijų, azoto monoksido ir citochromą c redukuojančių medžiagų apsauginis galvos smegenų ir širdies išemijos-reperfuzijos sukeliamos pažeidos vaidmuo“ (2011-2014).