2012 m. vasario 16 d. minimas Lietuvos universiteto 90-metis. Kviečiame žiniasklaidos atstovus į šiai sukakčiai skirtą spaudos konferenciją, kuri įvyks trečiadienį, vasario 15 d., 10.00 val. Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje.

2012 m. vasario 16 d. minimas Lietuvos universiteto 90-metis. Kviečiame žiniasklaidos atstovus į šiai sukakčiai skirtą spaudos konferenciją, kuri įvyks trečiadienį, vasario 15 d., 10.00 val. Istorinėje Lietuvos Respublikos prezidentūroje. Jos metu Aleksandro Stulginskio, Lietuvos kūno kultūros akademijos, Lietuvos sveikatos mokslų, Kauno technologijos ir Vytauto Didžiojo universitetų rektoriai pristatys savo veiklos kryptis (kūrybos, technologijų, sveiko miesto, ekologijos), kuriose šios aukštosios mokyklos formuoja savo tapatybes, projektus, svarbius ir aktualius visai šalies visuomenei, ir bendrą „Kauno studentų namų“ idėją.

Lietuvos universitetas Kaune Aukštųjų kursų pagrindu buvo įsteigtas 1922 m. vasario 16 d. Tarpukariu ši įstaiga tapo vieta, kur buvo kuriami ateities projektai ir ruošiamas visuomenės elitas, brendo žymiausi pirmosios nepriklausomybės moksliniai ir kultūriniai sąjūdžiai, dėstė žinomi Lietuvos ir Europos intelektualai, filosofai, aukščiausi šalies pareigūnai, valstybės veikėjai. Tai buvo liberalus ir modernus universitetas, unikalus savo laisva dvasia, puoselėjantis šalies kultūrą, istorinę atmintį ir kritinę mintį. Čia pradėjo formuotis pirmieji mokslo centrai ir akademinės tradicijos, o atskiri Universiteto padaliniai vėliau tapo pagrindu dabartinėms aukštosioms mokykloms – Aleksandro Stulginskio universitetui, atkurtam Vilniaus universitetui, Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetams.

Šiandien universitetas, kaip ir švietimo, mokslo ir kultūros institucijos, išgyvena lūžio ir keitimųsi periodą. Tenka pergalvoti, kas esame ir kaip veikiame šiandien globalizacijos sąlygomis: stipriai išsivysčiusios technologijos ir laisvėjantis judėjimas tarp valstybių suteikia galimybę bendrauti su visais ir pasauliu.

Visuomenė iš universiteto tikisi ne tik išsilavinusių, lanksčių, pasirengusių veikti įvairiose situacijose aukštos kompetencijos specialistų, bet ir naujovių proveržio, unikalių ir greitų sprendimų aktualioms problemoms spręsti, ekonomikai spartinti ir socialiniam sambūviui gerinti.

Atsižvelgdami į tai universitetai plečia tarptautinių partnerių tinklą, jungiasi į pasaulio universitetus vienijančius tinklus, diegia daugiakalbystės ir daugiakultūriškumo idėjas, siūlo tarpdalykines programas. Tačiau pastaroji tarpdiscipliniškumo nuostata nėra vertinama vienareikšmiškai: nepaisant didėjančios individualizacijos, nemažiau svarbus ir darbas drauge. Priimdami šiuos iššūkius universitetai Kaune siekia ir didesnio vaidmens šalies visuomeniniame gyvenime. Vystydami dialogą su miestu, Lietuva ir pasauliu jie kartu kurs tarptautiniu mastu matomą ir konkurencingą miesto kultūrą.

Spaudos konferencijoje bus pristatytas ir bendras kelių Kauno miesto universitetų projektas „Kauno studentų namai“, į kūrybingą visumą sujungsiantis aktualiausias akademinio ir miesto gyvenimo sritis – studijas ir studentų praktiką, tarptautinio gyvenimo realijas, mokslą ir kūrybą, technologijas ir sportą, ir pan. Tai būtų fizinė ir kartu virtuali erdvė, kurias universitetų bendruomenės ir tokiu gyvenimu, jo aktualijomis besidomintys Kauno gyventojai ir miesto svečiai, galėtų sąlygiškai vadinti „akademiniais namais“. Šioje erdvėje bus galima ne tik komunikuoti, rinkti informaciją apie patirtis, bet ir jas išgyventi – išgyventi kartu.

Čia studentai turėtų galimybę vykdyti įvairias iniciatyvas: leisti laisvalaikį, vykdyti socialinius projektus, ieškoti menui, verslui ir kitokioms kūryboms palankių iniciatyvų mieste, bendrauti, organizuoti konferencijas, viešas paskaitas, meno, muzikos ir mokslo festivalius. Į veiklas ir aktyvesnį bendravimą įsitrauktų užsienio studentai ir dėstytojai, studijuojantys ar dirbantys Kaune.

Studentų namuose galėtų „prisiglausti“ ir tam tikri infrastruktūros padaliniai, neatsiejami nuo studentiško ir kitokio akademinio gyvenimo: studentiška valgykla (menza), sporto ir laisvalaikio patalpos, konferencijų ar kino salės, verslo inkubatoriaus prototipas, biblioteka ir skaityklos, diskusijų ir kitos laisvalaikio erdvės.

Mes gyvename drauge, mūsų veiksmai ir atoveiksmiai nukreipti vieni į kitus.