Stojimo į LSU rezultatai rodo sporto ir sveikatingumo krypčių studijų poreikį

Nepaisant to, kad matematikos egzamino neišlaikė net 35 proc. šalies abiturientų, Lietuvos sporto universitete (LSU) nuo rugsėjo 1-osios studijas pradės tik kiek mažiau studentų nei pernai – 202 (222).

Didžiausias šuolis užfiksuotas Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programoje, kurioje pirmakursių skaičius, lyginant su praėjusiais metais, išaugo net 70 procentų.

Kiek daugiau studentų mokslus pradės ir Sporto ir turizmo vadybos programoje, o Pratimų, mitybos ir streso valdymo, Kineziterapijos bei Fizinio ugdymo ir sporto studijų programose pirmakursių skaičius išliko panašus. Nežymus nuokrytis užfiksuotas tik Treniravimo sistemų studijų programoje.

Valstybės lėšomis LSU pirmame kurse studijuos net 45 proc. (91 iš 202) studentų. Tai rodo, kad vienintelį šalyje specializuotą sporto ir sveikatingumo krypčių universitetą pasirinko talentinga abiturientų karta.

Apie pastarąjį faktą byloja ir penki šiųmečių valstybinių brandos egzaminų šimtukininkai, pasirinkę Treniravimo sistemų, Sporto ir turizmo vadybos bei Kineziterapijos studijų programas.

Didesnis valstybės lėšomis finansuojamų pirmakursių augimas pastebimas net keturiose LSU studijų programose – Kineziterapijoje, Pratimų, mitybos ir streso valdymo, Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos bei Sporto ir turizmo vadybos programose.

LSU šiemet gali didžiuotis ir aukštu sutarčių pasirašymo procentu. Per pagrindinį stojimo etapą studijų sutartis į valstybės finansuojamas vietas pasirašė net 94,4 proc. (84 iš 89) kviestų abiturientų, į valstybės nefinansuojamas vietas – 87,9 proc. (94 iš 107) būsimų studentų.

Pagrindiniame stojimo į aukštąsias mokyklas etape procentaliai išsiskyrė Treniravimo sistemų studijų programa. Į valstybės finansuojamas vietas sutartis pasirašė net 97,6 proc. (41 iš 42) kviestų būsimų pirmakursių, o į valstybės nefinansuojamas vietas parašą ant sutarties uždėjo 93,3 proc. (42 iš 45) abiturientų.

Pagal LAMA BPO siūlomą galimybę „Per papildomą etapą norinčių pagal prašymų skaičių studijuoti išskirtinai tik viename universitete skaičius“ LSU buvo vienas iš lyderiaujančių šalies universitetų.

Studijas LSU šiemet pasirinko nemažai profesionalių sportininkų – įvairių amžiaus grupių krepšinio, futbolo, lengvosios atletikos, bokso, baidarių ir kanojų, fitneso rinktinių nariai.

„Džiugu, kad šiemet studentus priėmėme į visas LSU bakalauro studijų programas, o tai reiškia, kad mūsų siūlomos studijos yra patrauklios jaunimui. Akivaizdu, kad mažesnis absolventų skaičius ir prastas matematikos egzamino išlaikymas padarė poveikį stojimo rezultatams. Manau, kad didžiausias poveikis buvo sportininkams – abiturientams, norėjusiems pasirinkti trenerio specialybę.

Abiturientų pasirinkimai stoti į visas kitas studijų programas šiemet džiugino. Ypatingai išskirčiau visuomenės sveikatos specialistus, kurių poreikis kasmet vis auga – veikiausiai dėl visuomenės noro gyventi sveikai bei koronaviruso pandemijos įtakos“, – stojimų rezultatus apžvelgė LSU rektorė Diana Rėklaitienė.

Primename, kad dalyvavusieji bendrajame priėmime į Lietuvos aukštąsias mokyklas, tačiau nepatekusieji į norimą studijų programą, kviečiami tapti Lietuvos sporto universiteto laisvaisiais klausytojais. Prašymai priimami nuo rugpjūčio 11 iki 30 dienos. Daugiau apie šią galimybę skaitykite: https://bit.ly/3AqTQl8.

Taip pat Lietuvos sporto universitetas iki rugpjūčio 26 d. skelbia priėmimo į magistrantūros studijų programas III etapą. Daugiau informacijos apie priėmimo taisykles ir studijų programas rasite čia: https://bit.ly/3JWJHj3.