Sporto ir sveikatingumo studijos LSU ir šiemet patrauklios stojantiesiems

„Nors Lietuvos sportas ir per pandemiją smarkiai nukentėję sveikatingumo bei turizmo sektoriai išgyvena ne pačius geriausius laikus, tai nesumažino jaunimo, siekiančio savo ateitį susieti su šiomis sritimis ir būti svarbių pokyčių iniciatoriais, entuziazmo. Šiemet per pagrindinį priėmimą į aukštąsias mokyklas Lietuvos sporto universiteto (LSU) studijų programas rinkosi beveik tiek pat stojančiųjų, kiek ir ankstesniais metais“, – teigė LSU rektorė prof. dr. Diana Rėklaitienė.
Nuo rudens bakalauro ir magistro studijas LSU pasirengę pradėti nemažai garsių sportininkų ir trenerių.

Sporto krypties studijoms – daugiau valstybės krepšelių

Per pagrindinį priėmimą studijuoti LSU buvo pakviesti 222 būsimieji pirmakursiai – 110 į valstybės finansuojamas vietas ir 112 į valstybės nefinansuojamas. „Džiugu, kad mūsų studijų programos sulaukė stojančiųjų dėmesio. Kaip ir anksčiau, populiariausios – Treniravimo sistemos (109 kvietimai), Kineziterapija, Pratimai, mityba ir streso valdymas. Džiaugiamės, kad stojantieji noriai rinkosi Fizinio ugdymo ir sporto, Sporto ir turizmo vadybos bei Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos programas, – sakė LSU studijų prorektorė doc. dr. Jūratė Požėrienė. – Šiemet mokytis LSU pretendavo beveik 1900 stojančiųjų, deja, daugeliui nepavyko įveikti Universiteto taikomų vienodų konkursinio balo reikalavimų stojant į valstybės finansuojamas ir nefinansuojamas studijas. Kaip ir pernai, galinčiųjų studijuoti LSU konkursinis balas turėjo būti ne mažesnis kaip 5,4.“

Atsižvelgiant į sporto sektoriaus poreikį, šiemet sporto krypties studijoms buvo skirtos 104 valstybės finansuojamos vietos. Po pagrindinio priėmimo dar liko vietų, tad norintieji studijuoti LSU Treniravimo sistemų bei Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programas valstybės lėšomis turėtų suskubti ir dalyvauti papildomame priėmime.

Padidėjusi norminė studijų kaina – studijų procesui gerinti

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) šiemet gerokai padidino bakalauro studijų normines kainas. LSU rektorės teigimu, pasiekimų sporto studijų kaina padidėjo nežymiai – 7 proc., o socialinių mokslų – kur kas daugiau. Taigi didesnė norminė studijų kaina, taikoma valstybės finansuojamų studentų studijoms apmokėti, leis tobulinti studijų procesą ir gerinti studijų kokybę.

„Didesnė studijų kaina galbūt kažkiek turėjo įtakos stojantiesiems renkantis studijas universitetuose, bet, tikiuosi, tai neišgąsdino motyvuotų stojančiųjų, pasirengusių mokytis LSU net ir savo lėšomis, – tvirtino rektorė D. Rėklaitienė. – Beje, Universitetas visada pasirengęs padėti finansinių sunkumų turintiems studentams – socialiai remtiniems, aktyviai sportuojantiems, atsižvelgiant individualiai į kiekvieno galimybes mokytis, mažinama studijų kaina, skiriamos rėmėjų stipendijos.“

Įstojusiesiems į Fizinio ugdymo ir sporto studijų programos LSU valstybės finansuojamas vietas bus skiriama ir valstybės stipendija.

LSU sulaukė dvigubai daugiau užsienio studentų

Šiemet LSU sėkmingas užsienio studentų priėmimas – jų studijuos dvigubai daugiau nei pernai, 88. Tarp pasirinkusiųjų bakalauro studijas populiariausios programos – Sporto ir turizmo vadyba, Kineziterapija. Būsimiesiems magistrantams iš užsienio patraukliausios LSU Kineziterapijos, Turizmo ir sporto vadybos, Krepšinio treniravimo ir valdymo bei Fizinio aktyvumo ir visuomenės sveikatos studijų programos anglų kalba.

Į magistrantūrą – gilinti žinių

Neslūgsta ir Lietuvos studentų susidomėjimas magistrantūros studijomis mūsų Universitete – po dviejų etapų sutartis pasirašė 141 pakviestasis. Stojantieji noriai rinkosi visas 10 siūlomų programų. Populiariausios – Turizmo ir sporto vadyba, Sporto edukologija, Kineziterapija, Treniravimo sistemos, Fizinis aktyvumas ir visuomenės sveikata. Pasak LSU rektorės, magistrantūros studijas renkasi ir tik šią vasarą bakalauro diplomą gavę absolventai, ir jau nemažai darbo patirties sukaupę specialistai, norintys įgyti naujausių mokslinių žinių.

LSU studentai mokslo metus pradės auditorijose

Naujus mokslo metus LSU bendruomenė planuoja pradėti ne nuotoliniu būdu. Žinoma, atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją bei vadovaujantis Vyriausybės ir ŠMSM nutarimais bei rekomendacijomis. „Universitetas jau turi patirties organizuojant kontaktines studijas per pandemiją, tad užtikrinsime saugią aplinką, studijas rengiamės vykdyti nedidelėmis grupėmis, reguliuoti studentų srautus. Atsižvelgiant į visas aplinkybes, esame pasirengę studijas vykdyti ir hibridiniu būdu, – teigė studijų prorektorė J. Požėrienė. – Beje, jau 86 proc. Universiteto darbuotojų pasiskiepiję nuo koronaviruso, taigi labai raginame ir būsimuosius pirmakursius, ir vyresnių kursų studentus, jei dar nepasiskiepijo, iki mokslo metų pradžios tai padaryti savo gyvenamojoje vietoje. Per mokslo metus bus galimybė studentams pasiskiepyti ir Universitete.“

Daugiau informacijos apie studijas LSU: https://www.lsu.lt/studijos/