Spalio 21 d. Kaune, Arvydo Sabonio krepšinio centre surengtas neįprastas turnyras – pirmą kartą ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio istorijoje rungėsi akis užsirišę sveiki dziudo sportininkai ir regėjimo negalią turintys dziudistai.

ORIGINALI LSU STUDENTĖS MINTIS TAPO ANALOGŲ PASAULYJE NETURINČIU RENGINIU

Spalio 21 d. Kaune, Arvydo Sabonio krepšinio centre surengtas neįprastas turnyras – pirmą kartą ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio istorijoje rungėsi akis užsirišę sveiki dziudo sportininkai ir regėjimo negalią turintys dziudistai. Šių varžybų idėjos autorė ir pagrindinė organizatorė – Lietuvos sporto universiteto (LSU) ketvirtakursė Giedrė Šileikaitė.

Pasak LSU studentės, tokio neįprasto turnyro idėja kilo pernai, kai studijuojant trečiame kurse sporto marketingo dalyką viena iš dėstytojos Dianos Komskienės  užduočių buvo sugalvoti naują sporto produktą, kurio nėra rinkoje. Giedrės pasiūlyta idėja buvo dziudo varžybos užrištomis akimis, tačiau studentė net nepagalvojo, kad savo mintį reikės realizuoti. „Šiemet mes vėl susitikome su ta pačia dėstytoja marketingo valdymo paskaitų metu. Ji pranešė, kad produktą, kurį sugalvojome pernai, turėsime įgyvendinti realybėje. Iš pradžių  puoliau į paniką, galvojau, kad nieko neišeis, tačiau kai atsiliepė vienintelis Lietuvoje Vilniaus aklųjų dziudo klubo treneris ir entuziastingai priėmė mano pasiūlymą, supratau, kad šis projektas gali pavykti. Beje, be mano bendramokslių pagalbos renginys taip pat nebūtų įvykęs, todėl esu labai dėkinga Martynui Vilimui, Kaziui Grigoniui, Mykolui Aleksai ir Indrei Jakštaitei“ – pasakojo LSU  ketvirtakursė.

 

NAUJI POTYRIAI IR EMOCIJOS ANT TATAMIO

Organizatoriai iš Lietuvos golbolo rintinės pasiskolino akių raiščius, kad vienodomis sąlygomis tarpusavyje varžytis galėtų ir sveiki, ir regėjimo sutrikimų turintys sportininkai. Pasak sveikųjų dziudo sportininkų, kovoti užrištomis akimis buvo neįprasta, tačiau įdomu, tai kovotojams suteikė naujų emocijų ir potyrių, padėjo pajusti, ką kovos metu jaučia regėjimo negalią turintys sportininkai, kai kovodami turi pasikliauti ne regėjimu, o lietimu.

Iš viso užsiregistravo apie 30 norinčiųjų kovoti neįprastame turnyre, tačiau prieš varžybas sveriant dalyvius paaiškėjo, kad entuziastų liko tik 14.

„Tokios varžybos Lietuvoje vyko pirmą kartą, neteko girdėti, kad panašūs renginiai buvo organizuoti kitose šalyse. Viskas puikiai pavyko: kovos buvo gražios, viską spėjome laiku, kaip ir buvome suplanavę, visi žiūrovai buvo labai smagiai nusiteikę, o dalyviai sulaukė daug aplodismentų. Tiesa, nutiko vienas ne itin malonus dalykas – vienas aklasis patyrė traumą varžybų metu. Jį apžiūrėjęs gydytojas manė, kad sportininkui lūžo šonkaulis, buvo iškviesti medikai ir varžybų dalyvis išvežtas į ligoninę, tačiau vėliau paaiškėjo, kad patirtas sumušimas, o ne lūžis. Medikams išvedant sportininką iš salės, visi žiūrovai jam plojo, o aš jam už drąsą įteikiau aukso medalį“ – pasakojo Giedrė Šileikaitė.

 

STENGSIS, KAD TURNYRAS TAPTŲ TRADICINIU

Po kelias valandas trukusių kovų paaiškėjo turnyro nugalėtojai: 66 kg – Mykolas Lukoševičius, 73 kg – Mantas Jakubavičius  (LSU pirmakursis), 81 kg – Martynas Lukoševičius, +90 kg – Saulius Narūnas (silpnaregis).

Visi dalyviai buvo apdovanoti rėmėjų prizais. Renginio organizatoriai dėkingi UAB „Setrida“, UAB „Sporto fėja“, UAB „Druskininkų Rasa“, Lietuvos dziudo federacijai, Kauno dziudo klubui „Ryto saulė“ ir Lietuvos golbolo rinktinei, paskolinusiai akių raiščius.

„Pasibaigus renginiui Lietuvos dziudo federacijos prezidentas Vigmantas Sinkevičius sakė, kad tai – labai graži iniciatyva, ir visi bendromis jėgomis stengsimės, kad turnyras taptų kasmetiniu. Mano nuomone, renginys pavyko dešimt kartų geriau nei tikėjausi“ — sakė renginio idėjos autorė, LSU turizmo ir sporto vadybos ketvirtakursė Giedrė Šileikaitė.

 

LSU rinkodaros ir karjeros centro informacija

Lolitos Dudėnienės nuotraukos