Pasaulio čempionas plaukikas E. Matakas: „Visi turėtume būti fiziškai aktyvesni ir neužsisėdėti vietoje“

Pasaulinę baltosios lazdelės dieną Lietuvos sporto universiteto (LSU) Pratimų, mitybos ir streso valdymo studijų programos antro kurso studentai, LSU doc. Ilona Judita Zuozienė ir Lietuvos aklųjų sporto federacijos prezidentas Juozas Miliauskas minėjo kartu su pasaulio, daugkartiniu Lietuvos aklųjų ir silpnaregių plaukimo čempionu Edgaru Mataku. LSU Treniravimo sistemų programos ketvirtakursis E. Matakas universiteto baseine surengtoje paskaitoje pasidalijo mintimis apie plaukimą, iškovotus titulus, įveiktas baimes ir ateities tikslus.

„Studijuodamas šiame universitete galiu derinti sportinę ir profesinę karjerą. Džiaugiuosi, kad universiteto aplinka yra pritaikyta neįgaliesiems, o dėstytojai padeda įveikti visus sunkumus“, – pasakojo Edgaras.

Didžiąją savo gyvenimo dalį plaukimui skiriantis sportininkas teigia, kad nėra lengva derinti studijas ir sportinę karjerą. Jis sako, kad per treniruotes pritaiko įgytas žinias. Nesustoti ir judėti pirmyn Edgarą motyvuoja noras pasiekti pačių geriausių rezultatų. „Įšokęs į vandenį turiu tik vieną tikslą – būti pirmas. Noriu būti žmogumi, kuris plaukime pasiekė savo viršūnę. Žinau, kad dalis plaukikų pusiaukelėje sustoja, atsisako svajonės“, – pasakoja Edgaras.

Dabar E. Matakas intensyviai rengiasi artėjančioms Tokijo paralimpinėms žaidynėms. Atletinio ir plaukimo treneriai tobulina mitybos, treniruočių ir poilsio planus. „Mano pagrindinis tikslas – Tokijo paralimpinių žaidynių medalis. Daug sportuoju ir mėgaujuosi tuo, ką darau“, – sako sportininkas, dalyvavęs ir 2016 metų Rio de Žaneiro paralimpinėse žaidynėse.

Pasaulinės baltosios lazdelės dienos proga Edgaras visiems linkėjo daug sportuoti ir siekti savo tikslų. „Šios dienos prasmė – priminti visuomenei, kad yra žmonių, kurie turėdami negalią išpildo savo svajones. Jie nesiskundžia ir nepasiduoda. Visi mes turėtume būti fiziškai aktyvesni ir neužsisėdėti vietoje“, – ragina Edgaras.

Pasaulinė baltosios lazdelės diena kasmet minima spalio 15-ąją. Šią dieną organizuojami įvairūs renginiai, kuriais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į žmonių su regėjimo negalia problemas, informuoti apie regos sutrikimo priežastis, kad būtų galima iš anksto užkirsti kelią ligai.