Pasauliniame kongrese PAR – apie kūno kultūros aktualijas

  Pietų Afrikos Respublikos (PAR) mieste Potčefstrome vyko „Pasaulinis kūno kultūros forumas 2014“. Šių metų tema – „Kūno kultūra ir sveikata: pasaulinės gerosios praktikos skatinimas“. Pasauliniame forume dalyvavo LSU Sporto edukologijos fakulteto dekanas doc. dr. Arūnas Emeljanovas. Beje, jis buvo vienintelis Baltijos šalių atstovas, pakviestas į PAR vykusį renginį.

  Pasauliniame kūno kultūros forume dalyvavo įvairių universitetų,  kūno kultūros ir sporto institucijų tokių kaip Amerikos sporto medicinos koledžo (American College of Sports Medicine , ACSM), Europos sporto mokslo koledžo (European College of Sport Science ,ECSS), Europos kūno kultūros mokytojų asociacijos (European Physical Education Association ,EUPEA), Tarptautinės kūno kultūros federacijos (Fédération Internationale d'Education Physique, FIEP) atstovai.

  Renginio metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas darbui grupėse, jų metu diskutuota apie mokinių sveikatą, fizinio aktyvumo skatinimą, šiuolaikinės kūno kultūros iššūkius, pristatoma geroji patirtis. Forumo dalyviai aplankė PAR mokyklas, kurių metu stebėjo kūno kultūros pamokas.

  Renginyje doc. dr. A. Emeljanovas skaitė pranešimą „Fizinio aktyvumo klausimyno faktorinė analizė Lietuvos pradinių klasių mokinių populiacijoje“.  „Tai buvo unikali galimybė pristatyti savo tyrimus kūno kultūros specialistams iš viso pasaulio, taip pat susirasti naujų ir susitikti su jau esamais partneriais. Kartu su organizacinio komiteto pirmininku profesoriumi  dr. Ming-Kai Chin iš JAV atliekame bendrus tyrimus, esame parengę ir išsiuntę straipsnį į mokslinį žurnalą, įtrauktą į ISI Web of Science duomenų bazę.  Šiuo metu vykdome naujo klausimyno tarptautinę validizavimo procedūrą,  taip pat renginio metu diskutavome apie tarptautinius, moksliniu ir praktiniu požiūriu aktualius, tyrimus“, – teigė doc. dr. A. Emeljanovas.

  Pasak dekano, labai įdomi pažintis buvo ir su pasaulinio sveikatingumo tinklo HOPSports (http://www.hopsports.com), skirto  mokyklų, šeimų, profesinių organizacijų, bendruomenių grupėms, savininku, kurio viena iš idėjų – vaizdo filmų sistema „Brean Breaks“– naudojasi ir mūsų Universitetas. Susitikime aptartos ir platesnės šios sistemos taikymo galimybės Lietuvoje. Primename, kad LSU studentė Laura Tumynaitė, naudodama „Brean Breaks“ sistemą, parengė bakalauro baigiamąjį darbą, laimėjo pagrindinį prizą LSU Studentų mokslinės draugijos konferencijoje,  o šį tyrimą parėmė Lietuvos mokslo taryba.

  Daugiau informacijos apie forumą rasite: http://www.globalpeforum2014.co.za/index.html