Padėka LSU už pagalbą įgyvendinant Tarptautiškumo plėtros projektą.

  Lapkričio 27 d. Švietimo mainų paramos fondas (ŠMPF) pakvietė Lietuvos aukštąsias mokyklas į projekto „Mokymasis visą gyvenimą“ įgyvendinimo priemonės VP1-2.2-ŠMM-08-V „Aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtra“ ir „Study in Lithuania“ partnerių baigiamąjį susitikimą..

  Aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtros projektas vyko 2010-2015 metais, atėjo laikas susumuoti rezultatus ir pasidžiaugti pasiektais laimėjimais.  ŠMPF direktorė pasidžiaugė, kad projekte aktyviai dalyvavo   Lietuvos aukštosios mokyklos, viešino, parodose skleidė informaciją apie Lietuvos aukštąsias mokyklas, studijų programas, didino Lietuvos aukštųjų mokyklų žinomumą ne tik Europoje, bet dėka šio projekto turėjo galimybę reklamuoti Lietuvos aukštąjį mokslą (LAM) Brazilijoje, Jungtiniuose Arabų Emiratuose, Japonijoje, Indijoje, Omane, Pietų Korėjoje, Kinijoje, Kazachstane, Azerbaidžiane, Gruzijoje, Ukrainoje, ir .t.t. Be to buvo vystomos „Study in Lithuania“ internetinio puslapio veiklos, kurių dėka užsienio studentai rado kelią studijoms į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Visų aukštųjų mokyklų pastangų dėka buvo pasiekti džiuginantys rezultatai, per penkerių metų laikotarpį studijuojančių užsienio studentų skaičius išaugo nuo 1540 iki 4562. Lietuvos aukštosioms mokykloms buvo suteikta galimybė dalyvauti 80 parodų – iš jų 16 dalyvavo LSU (5 EAIE konferencijos –  parodos, kurių stendus išpirko ŠMPF). Šiam projektui buvo skirta viso gyvavimo laikotarpio metu apie 20 mln. EUR. Lietuva daugiausiai studijuojančių studentų sulaukė iš Rusijos federacijos (205), Gruzijos (152), Ukrainos (329), Azerbaidžano Respublikos (212) ir Kazachstano Respublikos (64).

  Kokią naudą turėjo Lietuvos sporto universitetas dalyvaudamas šiame projekte? Galimybė viešinti studijų programas šalyse, kurios nėra Erasmus programos partnerės, taip pat išplėtė bendradarbiavimo ir naujų partnerysčių galimybes, informacijos apie aukštąją mokyklą pateikimas daug platesniam besidominančiųjų ratui ir galimybė gyvai pabendrauti su atsakingais asmenimis, kurie vėliau taps potencialiais partneriais. Kiekvienos kelionės metu buvo organizuojami susitikimai su tos šalies Lietuvos ambasadoriais, vyko diskusijos, dialogai, kartu su Lietuvos Švietimo ir Mokslo Ministerijos atstovais, kurie vyko kartu su LAM delegacijomis. Aiškinomės vizų, diplomų pripažinimo klausimus, informacijos apie LAM sklaidos galimybes toje šalyje per Ambasadas. Ambasados buvo tas kertinis taškas, kuriose turėjome galimybę susitikti su savo partneriais, agentais, žiniasklaidos atstovais, pabendrauti su tos šalies bendruomenių atstovais, susitikti su naujais partneriais. Dalyvavimas tokio projekto veikloje yra neatsiejama nauda viso Universiteto tarptautiškumo vystymui.

  2016 metų rudenį ŠMPF sieks pradėti antrąjį Tarptautiškumo vystymo plano etapą ir sudaryti LAM galimybes dalyvauti įvairių pasaulio regionų studijų parodose, skatins vystyti jungtines studijų programas, tarptautinį mobilumą  ir suteiks dalinį finansavimą LAM.

  Šio susitikimo metu Lietuvos sporto universitetui buvo įteikta padėka „Už partnerystę įgyvendinant ESF aukštojo mokslo tarptautiškumo plėtros projektą „Study in Lithuania“.

 

Tarptautinių ryšių skyriaus vedėjos Irenos Čikotienės informacija